Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Kytlice slaví. Právě sem putuje titul Vesnice roku Ústeckého kraje 2018

Vesnice roku 2018 logo
Obec Kytlice na Děčínsku, která sousedí s hranicí Libereckého kraje, získala pro letošní rok významné ocenění Vesnice roku Ústeckého kraje roku 2018. Po Libochovanech, které zvítězily v loňském roce, putuje ocenění do malebné obce s téměř 500 obyvateli.
Tisková zpráva zde dne 25. června 2018
 

 
 

Kytlice leží na říčce Kamenice v CHKO Lužické hory. Skládá se z pěti místních částí Dolní Falknov, Falknov, Hillův Mlýn, Kytlice a Mlýny. Vzhled obce má charakter památkové rezervace – k vidění tu je řada zachovalých podstávkových stavení a roubených chalup.

Obec Kytlice žije bohatým společenským životem zastoupeným Kytlickým ochotnickým spolkem a Kytlickým loutkovým ochotnickým spolkem pod vedením Dámy české kultury Heleny Albertové. V obci výborně funguje jednotka dobrovolných hasičů a Kytlický chrámový sbor.

Mezi nejoblíbenější akce, na kterých se podílí řada občanů, patří Společenský ples, Pohádkový les, Bleší trhy, Dny s IZS či pálení čarodějnic.

V Kytlici se 17. srpna uskuteční oficiální vyhlášení soutěže Vesnice Ústeckého kraje roku 2018.

01
Znak Kytlice.

02
Sbor dobrovolných hasičů Kytlice.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 25.6.2018 / 25.6.2018 | Zveřejnit od: 25.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu