Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Registrované páry a adopce dětí

ODPOVĚĎ pro Terezu Volfovou, Česká televize, 8.6.2018
 

 
 

 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den,

pro Českou televizi sháním podklady pro téma, které se týká individuální adopce dětí lidmi v registrovaném partnerství.  Tuto možnost přiznal ÚS homosexuálům téměř před dvěma lety. Mohla bych Vás v té souvislosti poprosit o odpovědi na následující otázky?

-          Kolik lidí už o tuto možnost zažádalo? Kolik z nich o adopci zažádalo letos?

-          V kolika případech jim byla tato možnost přiznána?

-          V kolika případech byla zamítnuta a v kolika ještě čekají na rozhodnutí?

 

 

Odpověď:

Dobrý den,

Posílám odpovědi na vaše dotazy.

1. V našem kraji žádali o osvojení v roce 2015 dva muži, kteří nežili v registrovaném partnerství, neboť v té době ještě nebyla možnost žádat o osvojení registrovaných partnerů. Jeden ze žadatelů byl do evidence krajského úřadu zařazen v lednu 2017, v témže měsíci byl vytipován jako vhodný osvojitel pro chlapce z evidence našeho úřadu, k osvojení dítěte došlo v březnu 2018.

První žádost o osvojení registrovaných partnerů (mužů) byla našemu úřadu doručena v říjnu 2017, žadatelé jsou v procesu posuzování, zařazeni do evidence budou v nejbližších týdnech.

V letošním roce krajskému úřadu žádná žádost registrovaných partnerů doručena nebyla. Krajský úřad eviduje žádost o hostitelskou péči dvou žen, které o uzavření registrovaného partnerství teprve uvažují, zároveň sdělují, že v budoucnu plánují požádat o osvojení dítěte.

2. Registrované partnery bude mít krajský úřad ve své evidenci žadatelů o osvojení poprvé, probíhá první řízení o takové žádosti, žadatelé budou zařazeni v roce 2018.

3. Žádost registrovaných partnerů byla krajskému úřadu od roku 2001 do dnešního dne doručena pouze 1, nebyla zamítnuta, žadatelé čekají na vydání rozhodnutí o jejich zařazení do evidence.

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2018 / 12.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu