Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

S durynským předsedou hejtman zavzpomínal i na ničivé povodně před pěti lety

01
Ministerský předseda německé spolkové země Svobodný stát Durynsko Bodo Ramelow zavítal na návštěvu do Ústeckého kraje. U společného stolu se setkal s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, náměstkem hejtmana Martinem Klikou, krajskou radní Jitkou Sachetovou a předsedou výboru pro národnostní menšiny Pavlem Vodseďálkem. Německý ministerský předseda s vedením kraje probral hlavně témata týkající se nedostatku lékařů nejen na české straně, ale také problémy v systému vyplácení sociálních dávek pro dlouhodobě nezaměstnané a v tuto chvíli mnohdy již nezaměstnatelné.
Tisková zpráva ze dne 10. června 2018
 

 
 

 

„Můžeme od sebe vzájemně hned na několika frontách čerpat cenné zkušenosti. Mnohé věci jsou na obou stranách podobné. Například jsme hovořili o chybějícím zdravotnickém personálu, se kterým se potýkají i v Německu, kde musí na mnoha místech zavírat i celá oddělení. Na závěr našeho setkání jsme s panem předsedou přímo u řeky Labe ještě zavzpomínali na povodně v roce 2013,“ uvedl po návštěvě hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Všichni zástupci si chválili dosavadní spolupráci obou zemí v oblasti cestovního ruchu. Setkání se zúčastnil také generální konzul České republiky v Drážďanech Jiří Kuděla.

 

Celá delegace v čele s ministerským předsedou vyrazila na závěr návštěvy na prohlídku ústeckého muzea.


001

002
Zleva náměstek hejtmana Martin Klika, hejtman Oldřich Bubeníček a radní Jitka Sachetová.

003
Podpis do pamětní knihy.

003
Hejtman s generálním konzulem Kudělou.

004

006

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 10.6.2018 / 10.6.2018 | Zveřejnit od: 10.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu