Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Zahraniční novináři poznali krásu Ústeckého kraje. Navštívili porcelánku a projeli se po Labské cyklostezce

Presstripy
Tradiční formou prezentace nabídky cestovního ruchu v Ústeckém kraji jsou presstripy pro zahraniční novináře, které pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s CzechTourismem. V prvním pololetí roku 2018 navštívilo region hned několik evropských novinářů.
Tisková zpráva ze dne 11. června 2018
 

 
 

Koncem března navštívili region novináři z prestižního média Lonely Planet z Velké Británie, aby objevili krásy zimního Českého Švýcarska. „Lonely Planet není třeba představovat, píší reportáže z celého světa. Je velkým úspěchem, že se k nám podařilo dostat dva novináře,“ řekl radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Ústeckého kraje Zdeněk Matouš a dodal: „Cílíme na zahraniční trhy každoročně, výstupy presstripů, například série článků a reportáží, které lákají zahraniční turisty do našeho kraje na dovolenou nebo krátký výlet, nám pomáhají zvyšovat návštěvnost Ústeckého kraje“.

Dále přijel do kraje redaktor z německého průvodce Baedeker „Böhmen (jeden z největších průvodců na německém trhu). Své dny strávil v Žatci, Lounech, Litoměřicích nebo Třebívlicích. V květnu se uskutečnil Fam trip Travel Trade Day, kterého se účastnili touroperátoři z Velké Británie, z Litvy a z Nizozemska. Jejich hlavním úkolem je rozvoj cestovního ruchu. Na konci května přijel do regionu štáb ruské TV Samara natáčet reportáž o Ústeckém kraji (tématem bylo sklo, porcelán, lázeňství či bižuterie).

01
Novináři mimo jiné navštívili i porcelánku v Dubí na Teplicku, kde si zkusili i ruční práce.

02
Labský kaňon. Foto: Václav Sojka

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.6.2018 / 11.6.2018 | Zveřejnit od: 11.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu