Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Krušnohorské noviny obdržely prestižní cenu "Prix non pereant 2017

foto
Projekt Krušnohorské noviny obdržel ve čtvrtek 19. dubna 2018 v Praze, ve dvoraně Českého muzea hudby, za přítomnosti náměstka ministra kultury ČR Vlastimila Ourody prestižní cenu "Prix non pereant 2017" Syndikátu novinářů ČR a sdružení Pro Bohemia za I. místo v kategorii publicistika.
 

 
 

Spolkové periodikum "Krušnohorské noviny“, které vydává Českojiřetínský spolek s řadou českých i německých partnerů, navazuje na tradiční titul „Erzgebirgs-Zeitung".  Tyto původní noviny krušnohorských spolků byly založeny roku 1880 v Jirkově, vydávány byly postupně v Litvínově, Mostě a nakonec až do roku 1943 v Teplicích; obnoveny byly před třemi lety, v květnu 2015. Redakce v současné době sídlí na zámku v Litvínově.

 

Ústecký kraj patří od počátku k podporovatelům tohoto vlastivědného projektu. V březnu 2016 nad ním přijal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 

Krušnohorské noviny jsou projektem, který nejen informuje o zajímavostech a významných pamětihodnostech našeho regionu, ale sám je iniciátorem a organizátorem řady kulturních akcí. Obnovené Krušnohorské noviny jsou od prvního vydání spojeny s tratí Most – Moldava. Ve své obnovené podobě vyšly poprvé právě u příležitosti emise poštovní známky ke 130. výročí unikátní krušnohorské trati. Vydání této známky České pošty, jako i dvou dalších cenin s motivem z regionu (vodní dílo Fláje – 50 let; přesunutý kostel v Mostě – 500 let), inicioval právě redakční tým Krušnohorských novin.

 

Více zde http://www.krusnohorske-noviny.cz/

 

Text: Petr Fišer, Českojiřetínský spolek, foto: Petr Macek


foto

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2018 / 2.5.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu