Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ministryně Němcová: Musíme určit maximální výši dávek na bydlení, nemohou jít do luxusních bytů

001
Úpravu vyplácení i snížení sociálních dávek na bydlení, zlepšení pracovních podmínek pro zaměstnance sociálních odborů či spolupráci s městy při změnách zákonů, tato témata slíbila řešit ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová při včerejší návštěvě Ústí nad Labem. Po jednání s náměstkem hejtmana pro sociální věci, bezpečnost a vyloučené lokality Martinem Klikou, náměstkem primátorky města Ústí nad Labem Jiřím Madarem, zástupci sociálních odborů a úřadu práce, navštívila ministryně několik ulic v ústecké části Předlice, která patří mezi vyloučené lokality v krajském městě.
Tisková zpráva ze dne 12. dubna 2018
 

 
 

„Řešili jsme s paní ministryní hned několik nejpalčivějších témat. Setkáváme se pravidelně. Domluvili jsme se také na ještě jedné návštěvě, která by se uskutečnila v noci, kdy se pojedeme podívat právě do dalších vyloučených lokalit. Aktuálně například řešíme s městem Ústí nad Labem a ministerstvem pro místní rozvoj dotační titul na demolice vybydlených budov ve vyloučených lokalitách. Právě tento dotační titul jsme kdysi jako kraj iniciovali, protože by částečně mohl vyřešit jeden z problémů v těchto místech, uvedl po jednání náměstkem hejtmana Martin Klika. Ministryně přislíbila, že se v dohledné době vrátí s několika dalšími ministry, aby mohli společně řešit další důležitá témata.


01

02

03

04

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 12.4.2018 / 12.4.2018 | Zveřejnit od: 12.4.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu