Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Na litoměřickou Tržnici dorazilo o tři a půl tisíce více návštěvníků než vloni

001
Litoměřické výstaviště a jeho Tržnice Zahrady Čech lámaly rekordy v návštěvnosti. Jen během prvního dne navštívilo první velkou akci v areálu pět tisíc návštěvníků. Po celých pět dní akce sem zavítalo více než 36 tisíc návštěvníků. Mezi ně se zařadil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který si přišel prohlédnout také zcela speciální prvorepublikovou expozici.
Tisková zpráva ze dne 10. dubna 2018
 

 
 

„Jsem velmi rád, že v době, kdy výstavnictví už nezažívá tak velkou slávu jako v minulosti, dokáže Zahrada Čech stále uspořádat takovou akci, kterou navštěvují tisíce lidí nejen z Litoměřicka. Tato akce má už velkou tradici a já věřím, že si jí udrží i další roky. Je radost dívat se kolem s jakou radostí všichni nakupují na své zahrady a zahrádky. Mě samotného jako zahrádkáře to velmi těší,“ uvedl při slavnostním zahájení hejtman Bubeníček. Výstaviště letos zaplnilo na 350 prodejců. Sortiment je složený hlavně z rostlin a zahradnických potřeb. Nechybí také potřeby kolem domu a do domácnosti. 

 

Kromě bohatého kulturního programu na podiu se návštěvníci těšili z prvorepublikového umění, které probíhá po celém areálu výstaviště přímo mezi návštěvníky. K vidění byli kejklíři na chůdách s hudebními nástroji, dobová kapela u fontány, pianista i flašinetář. „Expozice jsou navíc laděny ve stylu významného 100. výročí založení ČSR. K vidění je například prvorepubliková zámecká oranžérie s posezením, květinový skleník, nákladní automobil značky Praga i s květinovým nákladem či historická řemeslná technika z První republiky. Pavilon A je navíc koncipován jako historické tržiště s řemeslnými stánky“ uvedla ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá. A právě na litoměřickém výstavišti se uskuteční letošní závěrečné říjnové oslavy 100. let od založení Československé republiky, s jejíž programem vás brzy seznámíme. 

 

 

 

001 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2018 / 10.4.2018 | Zveřejnit od: 10.4.2018 | Schváleno: 10.4.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu