Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Projekt podpořený Ústeckým krajem pomáhá žákům i studentům v regionu

Hravě o prevenci
Dlouhodobý program školské všeobecné primární prevence Hravě o prevenci již třetím rokem putuje po základních a středních školách Ústeckého kraje. Jeho cílem je kromě prevence rizikového chování také podpora zdravého způsobu života a zdravotní gramotnosti žáků Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 9. ledna 2018
 

 
 

Jedná se o soutěžní hru s interaktivními prvky, žáci pracují ve skupinách, ve kterých střídají činnosti, využívají názorných pomůcek. Každý žák si z programu odnese edukační materiál a drobnou odměnu. Škola sama si vybírá téma pro své žáky.

Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem jich nabízí třináct - od prevence kyberšikany, kouření, úrazů, poruch příjmu potravy až po podporu pohybové aktivity, správné výživy nebo reprodukčního zdraví. Více o projektu na www.hraveoprevenci.cz.

V loňském roce se do projektu zapojilo 34 základních a 15 středních škol Ústeckého kraje. „Navštívili jsme celkem 305 tříd a oslovili celkem 6234 žáků. Velmi si ceníme přízně škol, stále pracujeme na rozšiřování nabídky, v letošním roce nabídneme školám dvě nová témata. Připravujeme také semináře pro pedagogy,“ nastínila novinky Anna Milerová, vedoucí oddělení podpory zdraví ze Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem.

Projekt byl v roce 2017 podpořen Ústeckým krajem v dotačním programu Podpora aktivit zaměřených na zlepšení zdravotního stavu obyvatel Ústeckého kraje (projekt Hravě o prevenci pro ZŠ I., II. III., Hravě o prevenci pro SŠ).

01
ZŠ Budovatelů v Jirkově a program Zdravý životní styl a dospívání.

02
ZŠ Heyrovského v Chomutově a program Alkohol a kouření - pravdy a mýty.

 

03
SŠPgHS v Litoměřicích a program Reprodukční zdraví.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.1.2018 / 9.1.2018 | Zveřejnit od: 9.1.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu