Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Gymnázium Teplice získalo ocenění za významný čin v popularizaci fyziky

Oceněníí
V Pardubicích se konala celostátní veřejná přehlídka Jednoty českých matematiků a fyziků. O popularizaci matematiky a fyziky společně jednali vědci, studenti a učitelé ze středních a vysokých škol. Po celou dobu akce se konaly prezentace projektů určených talentovaným žákům základních a středních škol. Fyzikální část přehlídky byla soutěžní.
Tisková zpráva ze dne 20. prosince 2017
 

 
 

Gymnázium Teplice zastupovala Věra Ševčíková s příspěvkem „Péče o talentované žáky na Gymnáziu Teplice a seminář v Žihli“. Odborná porota České fyzikální společnosti v čele s Jiřím Dolejším vyhodnotila organizaci semináře jako významný čin v popularizaci fyziky a předala učitelům Gymnázia Teplice diplom.

 

Semináře organizuje Gymnázium Teplice již šest let. Pravidelně v říjnu odjedou čtyři desítky žáků se svými učiteli do Žihle, kde stráví společně čtyři dny plné vědy. Program zahrnuje odborné přednášky, matematická, fyzikální a biologická cvičení a exkurzi do plzeňské Techmanie.

 

Během šesti let se v Žihli vystřídalo více než čtyřicet lektorů z vysokých škol a vědeckých pracovišť. Univerzitní profesoři a přední vědci ČR žáky seznámili s moderními obory fyziky, biologie a matematiky.

 

Připravila: RNDr. Věra Ševčíková, Gymnázium Teplice

01
Diplom pro teplickou školu

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 20.12.2017 / 20.12.2017 | Zveřejnit od: 20.12.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu