Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

S vietnamskou delegací o těžbě rašeliny a rekultivacích

001
Až z jižní části Vietnamu provincie Kien Giang přijela na návštěvu delegace do Ústeckého kraje. V čele s místopředsedou tamní provinční vlády Mai Van Huynhem se delegace setkala s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, po celý den návštěvy je doprovázel náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek a krajský radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Zdeněk Matouš. V rámci návštěvy se uskutečnilo i setkání na půdě ústecké univerzity, kde probrali všichni přítomní možnosti spolupráce v rámci vysokoškolského vzdělávání, další spolupráce by se pak měla rozvíjet i v návaznosti na konání podnikatelského fóra, které se odehrálo na závěr návštěvy.
Tisková zpráva ze dne 16. prosince 2017
 

 
 


Vedení Ústeckého kraje se zástupci vietnamské provincie Kien Giang se shodli na několika tématech budoucí spolupráce. Jedním z těch hlavních je rozvoj cestovního ruchu jako důležitého ekonomického zdroje, předávání zkušeností v rámci vzdělávání nelékařských pracovníků a rekultivací. Právě rekultivace a těžba rašeliny byly nejvíce diskutovaným tématem na odpolední fóru. Ústecký kraj je známý svými rozsáhlými rekultivacemi po těžbě uhlí, a právě o české zkušenosti a výsledky měla vietnamská návštěva největší zájem.

Provincie Kien Giang leží v deltě řeky Mekongu v jižním Vietnamu. Je známá především rybařením a pěstováním rýže. 

  01
Delegace vietnamské provincie na návštěvě krajského úřadu. 

 02
Delegaci přivítal hejtman Oldřich Bubeníček (zprava), náměstek hejtmana Jaroslav Komínek a radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj Zdeněk Matouš. 

 03

 04

 05
Obraz vyrobený z eucalyptového dřeva. 

 06
Při návštěvě ústecké univerzity. 

 07
Účastníci odpoledního fóra v čele v krajským radním Zdeňkem Matoušem a místopředsedou vietnamské provincie. 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 16.12.2017 / 16.12.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu