Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Inkluzní vzdělávání se musí řešit individuálně, shodla se komise AKČR

001
Členové komise pro školství a sport Asociace krajů ČR se sjeli do Ústí nad Labem. Na programu celodenního jednání byly například požadavky na novou vládu v oblasti vzdělávání či financování podpůrných opatření ze strany ministerstva. Velká debata se také vedla k financování vrcholového sportu ze strany krajů. Zástupci Ústeckého kraje otevřeli diskuzi i k aktuálnímu tématu inkluze ve školách. Komise se shodla na tom, že postupy tohoto specifického vzdělávání se musí řešit individuálně.
Tisková zpráva ze dne 20. listopadu 2017
 

 
 

„V našem kraji školy pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami funguje již roky. Právě ředitelé těchto škol či učitelé ze tříd dokáží nejlépe rozhodnout o tom, jak se má k vzdělávání přistupovat. Nelze toto řešit systémově pro celou republiku,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport Petr Šmíd. Stejné zkušenosti mají podle svých vyjádření i členové komise z ostatních krajů. Protože se komise konala právě v Ústeckém kraji, členům komise se představil i ředitel Vyšší odborné školy obalové techniky a Střední školy Štětí Jiří Konvalinka a popsal konkrétní výsledky spolupráce se společností Mondi Štětí, která se zabývá zpracováním papíru.

01

3

3

4

6

7

8

9

10

11

12

13

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2017 / 21.11.2017 | Zveřejnit od: 21.11.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu