Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Španělský velvyslanec ocenil dosavadní spolupráci středních škol a firem, sám do kraje pravidelně jezdí na výlety

01
Do pracovny hejtmana Ústeckého kraje zavítal španělský velvyslanec Pedro Calvo Sotelo Ibaňez Martin spolu s obchodní radou velvyslanectví Španělska v naší republice Annou Vich. Pro zástupce Španělska to ale není první cesta do našeho kraje. Podle jeho slov pravidelně vyjíždí s rodinou na výlety do Českého Švýcarska. Jednání se českou strany zúčastnil také náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna, předseda Krajské hospodářské komory František Jochman, ředitelka Krajské hospodářské komory Martina Francírková a zástupkyně Czech Investu Alena Hájková. Velvyslanec představil i materiály, ve kterých jsou zaznamenány všechny společnosti i školy, které dosavad v Ústeckém kraji spolupracují se Španělskem.
Tisková zpráva ze dne 8. listopadu 2017
 

 
 

V letošním roce se uskutečnila návštěva zástupců krajské hospodářské komory a agentury Czech Invest v Katalánsku. Právě aktuální situace v Katalánsku byla i jedním bodem jednání na půdě krajského úřadu. Ústecký kraj vyčká na vyřešení situace ve Španělsku, až poté bude možné dál prohlubovat již diskutovaná témata spolupráce. Na již předešlých jednáních byly zmíněny možné okruhy, ve kterých se oba regiony mohou vzájemně naučit dalším novinkám. A to především chemický průmysl hlavně v oblasti Petrochemie, ve výrobě komponentů pro automobilový průmysl, výměna zkušeností v oblasti zdravotnictví, školství a dopravě v rámci projektu Smart regionu. Dalšími tématy pro spolupráci je například podpora cestovního ruchu zejména v periferních oblastech, společná komunikace důležitých témat v energetice směrem k EU, výzkum a inovací a následný přenos výsledků do komerční sféry či vzájemná prezentace podnikatelského prostředí ať už v oblasti strojírenského průmyslu či elektroprůmyslu. V Ústeckém kraji je v současné době 11 škol, které pracují na podpoře výuky španělského jazyka v rámci programu Erasmus.


01
Hejtman Ústeckého kraje a velvyslanec Španělska.

002
Náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna (vlevo) a hejtman Oldřich Bubeníček.

003

004

005

006

 

 

 

 


 

 


 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2017 / 8.11.2017 | Zveřejnit od: 8.11.2017 | Účinnost od: 8.11.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu