Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Střední škola zřizovaná Ústeckým krajem otevřela učebnu pro přípravu nutričních terapeutů

tt
Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Most, příspěvková organizace Ústeckého kraje, otevřela za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka v pátek 3. listopadu slavnostně novou učebnu DNT s kuchyní v objektu domova mládeže pro praxi studentů nového studijního oboru.
 

 
 

Záhadné označení „učebna DNT“ odhalila přítomným ředitelka VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Jitka Hašková: „Cílem nového studijního programu Diplomovaný nutriční terapeut je připravit nejen odborníka na tak zvanou zdravou výživu, ale i absolventa, který bude schopen samostatně působit v preventivní péči, v péči o nemocné a v problematice výživy všech věkových skupin,“ představila nový obor ředitelka Hašková.

„Nový studijní program považuji za velmi užitečný a potřebný. Přeji škole, aby se jí dařilo získávat zájemce pro tento program. Na nutriční terapeuty čekají i naše zdravotnická zařízení, aby mohla dál zlepšovat péči o ty, kteří mají problémy způsobené například poruchami výživy,“ komentoval otevření nové učebny hejtman Bubeníček.   

Slavnostního otevření praktické učebny se zúčastnila i předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Radmila Krastenicsová. Investici do nové učebny podpořil částkou 2,2 mil. Kč Ústecký kraj, který je zřizovatelem školy.

Program Diplomovaný nutriční terapeut je vyšší odborné tříleté studium pro absolventy střední školy s maturitní zkouškou. Absolvent je připraven samostatně zabezpečovat komplexní preventivní péči na úseku klinické výživy a specifickou ošetřovatelskou péči zaměřenou na uspokojování nutričních potřeb. Může pracovat jako preventista v oblasti výživy, jako konzultant pro výchovu různých stravovacích kategorií a jednotlivých populačních skupin, jako poradce pro sportovce. Po absolvování příslušného pedagogického vzdělání se může uplatnit jako přednášející odborných a praktických modulů v oblasti výživy, v programech dalšího vzdělávání zdravotnických pracovníků, jako odborný učitel.

Studium zahrnuje moduly medicínského základu, humanitní předměty, moduly orientované na zdraví a předměty ekonomicko-informativní. Nutriční specializace zahrnuje nauku o potravinách, o výživě člověka, o fyziologii výživy, potravinářskou chemii, základy přípravy pokrmů a technologie přípravy pokrmů a dále léčebnou výživu a dietologii.

VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most se představuje podrobně na svých webových stránkách.


dd
Ředitelka školy Jitka Hašková přivítala hejtmana Oldřicha Bubeníčka

dd
Vlevo zástupkyně ředitelky Soňa Valušková


kk
Zleva hlavní sestra chomutovské nemocnice Anna Marie Malá, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost ZÚK Radmila Krasteniccová, hlavní sestra mostecké nemocnice Šárka Gregušová a ředitelka Okresní agrární komory Most Ludmila Holadová

ll

 

dd
Symbolickým otevřením učebny bylo přestřižení pásky

ff

 

rr

dd
Nová učebna je umístěna ve školním Domově mládeže

 
 

 

 


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 4.11.2017 / 4.11.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu