Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Oční lékaři se sešli na konferenci v Ústí nad Labem již poosmadvacáté

foto
Oční klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádala „28. Ústecký oftalmologický den“ v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje. Do lavic hlavního konferenčního sálu usedlo 150 lékařů z celé České republiky. Téma letošního setkání lékařských specialistů znělo „Glaukom a sítnice“.
 

 
 

„Ústecký oftalmologický den se koná po dvacáté osmé. Už z toho je patrné, jakou rozvinutou tradici a věhlas má obor oftalmologie v ústecké Masarykově nemocnici. Akci pořádá Oční klinika Fakulty zdravotnických studií a Krajské zdravotní, což zaručuje vysokou odbornost konference. Oftalmologie se zabývá léčbou onemocnění zraku, proto tento obor považuji za velmi důležitý. Přeji účastníkům konference, aby získali od přednášejících nové poznatky, které uplatní v praxi," uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje. Stanislav Rybáka, pod jehož záštitou se konference uskutečnila.

 

Oční klinika Krajské zdravotní, a  s., patří mezi excelentní centra Masarykovy nemocnice, o. z. Ročně zde lékaři odoperují bezmála 2500 pacientů. Nachází se zde jediné Vitreoretinální centrum pro operace zadního segmentu oka v Ústeckém kraji. Pacienti s onemocněním glaukomu jsou na pracoviště odesíláni z celé České republiky. Ústecká oční klinika má statut makulárního centra, probíhají zde výuky mediků i sester, lékaři přednáší a publikují nejen v České republice, ale i v zahraničí. Klinika se specializuje na operace glaukomu (zeleného zákalu) a byla vybrána jako první pracoviště v České republice k provedení této operace. Republikové prvenství patří ústecké klinice s unikátní operací novým typem laserového systému IRIDEX Cyclo G6, pomocí kterého jsou aplikovány kontaktní sondou přes skléru (stěnu oka) vlny infračerveného laserového světla k výběžkům řasnatého tělesa. Jako jediné pracoviště v republice provádí kanaloplastiku.

foto
Vpravo náměstek hejtmana Stanislav Rybák a ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Liehne.

foto

foto

foto


 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 27.10.2017 / 27.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu