Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Zachránit život můžeš i Ty! Staň se dárcem kostní dřeně a zapiš se někomu do života

foto
V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje proběhl nábor nových dárců kostní dřeně. Někteří zaměstnanci se tak dnes zařadili do registru pro dárce kostní dřeně a mohou svým dobrým skutkem někomu zachránit život. Existuje snad větší dar, než dát naději na život? Zapojit se můžete i vy!
Tisková zpráva ze dne 30. října 2017
 

 
 

K registraci se mohou přihlásit zdraví lidé ve věku od 18 do 35 let, kteří souhlasí v rámci zápisu s odběrem nepatrného množství krvetvorných buněk.

„Sama už se bohužel nemohu stát dárcem kostní dřeně, a proto se podílím alespoň na zorganizování náboru u nás na úřadu,“ řekla Edita Dvořáková z kanceláře ředitele krajského úřadu, kde nábor proběhl už loni v listopadu.   

Proč se stát dárcem kostní dřeně?

V naší zemi onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Nejznámější a nejčastější mezi těmito nemocemi je leukémie. Následují ji zhoubné nádory krvetvorby, těžké útlumy krvetvorby nebo imunity.

Transplantaci kostní dřeně absolvuje v České republice ročně několik set pacientů. Z toho 75 % dárců krvetvorných buněk je od nepříbuzného dobrovolného dárce. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde…Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat!

Podívejte se, jak je možné se na takový seznam dostat a přidejte se. Více informací na http://www.kostnidren.cz/

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 30.10.2017 / 30.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu