Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Video: Seznamte se blíže s laureáty Ceny hejtmana za rok 2016

foto
Cenu hejtmana za rok 2016 v oblasti sociální a zdravotní včetně záchrany lidského života získal ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje MUDr. Ilja Deyl, za vědu a výzkum Prof. Ing. Pavel Janoš, CSc, v oblasti kultury uspěla vedoucí divadelního souboru v Krupce Jana Urbanová a za sport obdržel cenu zakladatel a organizátor mezinárodního ženského cyklistického závodu Tour de Feminin Jiří Vích.
 

 
 

Cena hejtmana 2016 v kategorii kultura:

Jana Urbanová, vedoucí divadelního souboru v Krupce  

Jana Urbanová je od r. 1974 vedoucí amatérského divadelního souboru, se kterým dosáhla celostátních ocenění. V r. 1990 byl soubor nominován k účasti na vrcholné přehlídce čs. amatérského divadla Jiráskův Hronov, v r. 1997 byl vybrán k reprezentaci na mezinárodní přehlídce v rakouském Holzhausenu. Soubor slaví úspěch především s inscenací „Odcházení“, k jejímuž uvádění získali povolení od V. Havla jako jediný amatérský soubor ještě za jeho života. Jana Urbanová za 40 let režijně připravila více než 20 dramatických titulů s řadou repríz po celé republice. Byla oceněna vyznamenáním Svazu českých divadelních ochotníků „Zlatý odznak J. K. Tyla“.


Cena hejtmana 2016 v kategorii věda a výzkum:

Prof. Ing. Pavel Janoš, CSc., profesor Fakulty životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem 

Profesor Pavel Janoš se zabývá se vývojem nových materiálů a technologií pro ochranu životního prostředí, hodnocením vlivů průmyslových a jiných činností na životní prostředí, podílí se na přípravě řízení výzkumných a dalších projektů. Podílel se na založení tzv. velké výzkumné infrastruktury NanoEnviCz či Centra pro výzkum toxických látek v životním prostředí CADORAN. Je spolu/řešitelem řady grantů udělených Grantovou agenturou ČR fakultě nebo pracovišti Ústavu anorganické chemie AV ČR v Řeži, příp. pracovištím VŠCHT v Praze či Ústavu chemických procesů Akademie věd ČR v Praze Suchdole. Prof. Janoš je autorem více než stovky vědeckých prací, deseti patentů a řady studií a výzkumných zpráv.


Cena hejtmana 2016 v kategorii sport:

Jiří Vích, ředitel cyklistického závodu

Jiří Vích je zakladatel a organizátor mezinárodního ženského cyklistického závodu „Tour de Feminim – O pohár Českého Švýcarska“ zařazeného jako závod Světového poháru. V roce 2016 se jel jubilejní 30. ročník. Závod je na základě svého nadregionálního významu zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.Cena hejtmana 2016 v sociální a zdravotní oblasti včetně záchrany lidského života:

MUDr. Ilja Deyl, lékař a ředitel ZZS ÚK

MUDr. Ilja Deyl je ředitelem Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, lékař s atestací v oboru anesteziologie a urgentní medicína. Zasadil se nejen o rozvoj oboru urgentní medicína (je soudní znalec v oboru, externí lektor Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, členem výboru Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, člen akreditační komise Ministerstva zdravotnictví pro tento obor), ale zejména o rozvoj přednemocniční neodkladné péče v Ústeckém kraji a podílel se i na zavedení a rozvoji letecké záchranné služby v kraji.


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 27.10.2017 / 27.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu