Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Veletrh Jak na společné vzdělávání: Pomocná ruka učitelům

foto
Díky změně školského zákona se od minulého školního roku vzdělává více dětí s postižením v běžných základních školách. Na tuto velkou změnu však Ministerstvo školství dostatečně nepřipravilo ředitele škol, ani učitele, kteří jsou tak vystaveni obrovské administrativní a pedagogické zátěži. Z tohoto důvodu se Krajský úřad Ústeckého kraje rozhodl podpořit nejen učitele, ale i širokou odbornou veřejnost, osvětovou akcí „Jak na společné vzdělávání??“.
 

 
 

Akce se bude konat 2. listopadu 2017 od 9.00 do 18.00 hod., v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje, Velká Hradební 48, Ústí nad Labem.

Účastníci se budou moci seznámit nejen s pomůckami pro postižené děti, ale také, jak tyto pomůcky vykazovat, aby na ně získali od ministerstva peníze. Odborníci poradí jak pracovat s problémovým žákem, žákem s mentálním postižením, jak vhodně využít asistenta pedagoga a mnohé další. Krajský úřad myslí také na rodiče těchto dětí, kterým budou k dispozici ke konzultacím pracovníci pedagogicko-psychologické poradny a odboru sociálních věcí.

„Od učitelů neustále slýchám, jak je pro ně současná situace, s množstvím dětí s nejrůznějšími postiženími, ve třídách krajně obtížná. Rozhodli jsme se tedy uspořádat akci, která by jim v jejich práci pomohla. O její prospěšnosti hovoří obrovský zájem, již nyní je většina seminářů beznadějně obsazena,“ uvedl náměstek pro školství Petr Šmíd.

Veletrh společného vzdělávání je součástí projektu KAP - Ústecký kraj“, reg. číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_002/000000

     

foto

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2017 / 26.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu