Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Ocenění bezpříspěvkových dárců krve Zlatým křížem ČČK 2. třídy

ČČK
V sobotu 21. října byly v Mostě na krajském slavnostním shromáždění předány 50 dárcům krve Zlaté kříže Českého červeného kříže 2. třídy jako ocenění za 120 a více bezpříspěvkových odběrů. Této události se zúčastnili zástupci oblastních spolků Českého červeného kříže (ČČK) Most a Teplice, představitelé Ústeckého kraje a společnosti Krajská zdravotní.
Tisková zpráva ze dne 23. října 2017
 

 
 

„Dobrovolné dárcovství krve vnímám jako velmi záslužnou věc. I jedno darování krve může zachránit něčí lidský život. Vy už jich máte přes 120, a proto si zasloužíte mé uznání a poděkování. Pokud vám zdravotní stav dovolí, byl bych rád, kdybyste v této záslužné činnosti pokračovali,“ řekl v úvodu hejtman Oldřich Bubeníček, nositel Zlatého kříže ČČK 2. třídy za 123 bezpříspěvkových odběrů krve.

 

Předseda představenstva Krajské zdravotní, a.s., Jiří Novák při poděkování dárcům připomněl, že v kraji je registrováno přes 17 tisíc dárců krve a bez nich by nebylo možné zachraňovat životy například při těžkých úrazech a provádět řadu operací. „Populace, která dává bezplatně krev, bohužel stárne a noví dárci nepřibývají, jak by bylo třeba. O to více si cením vašeho rozhodnutí,“ dodal Novák.

 

Ocenění spolu s hejtmanem předávala dárcům Alexandra Svobodová, ředitelka Oblastního spolku ČČK Teplice. Mezi oceněnými byla i „rekordmanka“ v počtu odběrů – paní Lenka Hamplová z Loun se 151 odběry.01
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. Jiří Novák (uprostřed) na akci v mosteckém Benediktu.

02
O kulturní vložku se postaralo Sportovní taneční klub Gebert z Ústí nad Labem.

 
  

03
Lenka Hamplová získala ocenění za 151 odběrů.

 

04
Oceněným se stal i náměstek Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslav Komínek.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 23.10.2017 / 23.10.2017 | Zveřejnit od: 23.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu