Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

S delegací z čínské Anhui hlavně o čínské medicíně a podnikání

001
Na návštěvu Ústeckého kraje přicestovala delegace z partnerské provincie Anhui vedená zástupcem generálního tajemníka vlády provincie Anhui Zhang Shishengem. Delegaci přijal první náměstek hejtmana Martin Kliku, který také celou výpravu spolu se zástupcem ředitele krajského úřadu Jaroslavem Pikalem doprovázel. Předmětem jednání byly zejména oblasti zdravotnictví, školství a průmyslu.
Tisková zpráva ze dne 4. října 2017
 

 
 

Prohlídku kraje zahájila delegace návštěvou krajského úřadu, kde při diskuzi spolu s vedením kraje hovořili hlavně o zemědělství v obou oblastech, školství či podnikání. Čínská delegace poté zavítala do areálu průmyslové zóny Triangle. Zde je hlavně zajímali informace k provozu samotné zóny či zaměření stávajících investorů či možnosti další spolupráce s podnikateli z Číny. Delegaci se na místě věnoval ředitel zóny Jaroslav Krch. Další cesta delegace mířila na půdu ústecké univerzity a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Jsem velmi rád, že navázané vztahy s čínskou partnerskou provincií pokračují úspěšně již řadu let. Prohlubuje se partnerství v oblasti zdravotnictví, školství, cestovního ruchu i podnikání. Věřím, že například našim lékařům toto navázané partnerství rozšíří obzory a obohatí je o nové zkušenosti a poznatky,“ řekl při setkání náměstek hejtmana Martin Klika. Na půdě univerzity se řešili hlavně stipendia pro studenty Ústeckého kraje od provincie Anhui a nechyběla ani prohlídka nově vznikajícího kampusu. Návštěva Masarykovy nemocnice se zase nesla v duchu zasvěcení do čínské medicíny. Lékaři ústecké nemocnice seznámila své čínské kolegy s metodami českého lékařství a na oplátku získali řadu informací o tradičním čínském. V nejbližší době by se také měla uskutečnit návštěva ústeckých lékařů přímo v provincii Amnhui, kam zástupci tamní nemocnice zaměstnance Krajské zdravotní pozvali. Představitelé čínské provincie na závěr poděkovali za zajímavý program pobytu a vyjádřili přesvědčení, že nově navázané kontakty dál rozšíří oblasti spolupráce.

 

První kontakt vedení kraje s provincií Anhui byl navázán již v roce 2007. V Deklaraci o navázání přátelského vztahu z června 2010 byla dohodnuta spolupráce v oblasti ekonomiky, obchodu, vědy a techniky, kultury, vzdělávání, sportu a zdraví.

 

01
Delegace Anhui v konferenčním sále krajského úřadu.

002
První náměstek hejtmana Martin Klika s vedoucím čínské delegace
zástupcem generálního tajemníka vlády provincie Anhui Zhang Shishengem.

03
Návštěva SPZ Triangle.

04

011
Delegaci doprovázel i zástupce ředitele krajského úřadu Jaroslav Pikal.

 

05
Prohlídka Masarykovy nemocnice.

06
O čínské medicíně.

07´

09

 

 

 

 

 

 

 


  

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 4.10.2017 / 4.10.2017 | Zveřejnit od: 4.10.2017 | Účinnost od: 4.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu