Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Ústecký kraj připravuje nový záměr rozvoje sportovních a volnočasových aktivit

001
Už od ledna 2018 bude povinný nový strategický dokument, který ukáže jakým směrem ve sportu, i v rámci volného času se budou kraje ubírat. Radní kraje na svém březnovém zasedání pověřili Komisi pro sport a volný čas Rady Ústeckého kraje, aby právě za tímto účelem navázala spolupráci s Ústeckou krajskou organizací České unie sportu a společnými silami materiál připravili. A to včetně vyhodnocení stávajícího stavu.
Tisková zpráva ze dne 27. září 2017
 

 
 

„Záměr připravujeme již řadu měsíců, proběhlo několik jednání například k přípravě krajských a městských plánů rozvoje sportu v regionu. Také jsme se setkali s představiteli Severočeského sdružení obcí, navázali spolupráci s lékařskou komorou, zdravotními pojišťovnami a Ministerstvem zdravotnictví. Všechny tyto instituce budou do rozvoje sportu i volného času u nás zapojeny,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství, mládež a sport Petr Šmíd. Aktuálně má Ústecký kraj připraveny základní oblasti podpory v rámci připravovaného dokumentu pro náš region. Vybrané oblasti podpory se intenzivně komunikují zejména se SESO s cílem synergicky a efektivně společně podporovat sport a pohybové aktivity v našem regionu. Na posledním jednání s představiteli SESO a České unie sportu se jednalo například i o podpoře středisek vrcholového sportu, podpoře amatérských klubů či spolků, které sportují alespoň třikrát či víckrát týdně. Nezapomnělo se ale ani na podporu krajské reprezentace na každoroční olympiádě dětí a mládeže či aktivity pro občany nad čtyřicet let, kteří aktivně a dlouhodobě sportují. 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2017 / 27.9.2017 | Zveřejnit od: 27.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu