Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Premiéra sociálního fóra Ústeckého kraje

logo ÚK
První odborná konference zaměřená na sociální problematiku regionu se uskutečnila 25. září v krajském městě pod názvem 1. Sociální fórum Ústeckého kraje. Organizátorem byla spolu s krajem Hospodářská a sociální rada ÚK, partnerem pak byl Pakt zaměstnanosti ÚK. Akce se uskutečnila pod záštitou MPSV ČR.
 

 
 

V tematickém bloku věnovaném problematice zaměstnanosti a jejím specifikům v Ústeckém kraji se panelové diskuze zúčastnil 1. náměstek hejtmana Martin Klika, ředitel Krajského Úřadu práce Radim Gabriel, zástupci vybraných škol a personalisté firem. Diskuzi uvedla a moderovala Dagmar Prošková, výkonná manažerka Paktu zaměstnanosti ÚK.

Druhý blok byl věnován problematice exekucí a zadluženosti v regionu a jejímu vlivu na sociální statut obyvatel. Téma uvedla a diskuzi moderovala Gabriela Nekolová, náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí a současně předsedkyně HSR ÚK.

Poslední blok konference byl věnován tématu bydlení a soužití obyvatel v kontextu sociálního vyloučení. Úvod k tématu přednesl a panelové diskuze se zúčastnil 1. náměstek hejtmana Martin Klika, v jehož kompetenci je oblast sociálních věcí a bezpečnosti. Palisty v tomto bloku byla i poslankyně Hana Aulické Jírovcová a Drahomíra Miklošová, starostka Obrnic a předsedkyně kontrolního výboru Zastupitelstva Ústeckého kraje.

Podrobnosti k jednotlivým blokům naleznete na webu www.forumusteckykraj.cz.

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 26.9.2017 / 26.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu