Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Mladíci anglického Liverpoolu vyhráli Albim Cup 2017

Albim Cup 2017
To byla jízda! Šestnáctiletí fotbalisté Liverpoolu FC na 12. ročníku Albim Cupu nedostali za celý turnaj ani jednu branku a po roce tak mohli zvednout nad hlavu cenu za první místo. Tu jim předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček; akce proběhla pod záštitou právě Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 25. září 2017
 

 
 

„The Reds“, jak se týmu z Liverpoolu podle barvy dresů přezdívá, po oba dny předváděli pohledný fotbal, za který by se nemusely stydět ani některé české seniorské kluby. Ve finále si mladí Angličané poradili s polským Lubinem 2:0.

Nejen pozdější vítěze, ale také všechny ostatní celky, přijel podpořit patron akce Vladimír Šmicer, rodák z Verneřic na Děčínsku a především vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem z roku 2005.

„Přeji všem zúčastněným, aby je dlouho fotbal bavil, a doufám, že některým z vás tento turnaj nastartuje hvězdnou kariéru a půjdou ve stopách patrona turnaje Vladimíra Šmicra,“ řekl mladým fotbalistům při slavnostním zakončení turnaje hejtman Oldřich Bubeníček.  

Konečné pořadí: 1. Liverpool FC, 2. Zaglebie Lubin, 3. ŠK Slovan Bratislava, 4. SK Slavia Praha, 5. FC Karpaty Lvov, 6. FC Hradec Králové, 7. FC Slovan Liberec, 8. Hertha BSC, 9. 1. FC Nürnberg, 10. FC Zbrojovka Brno, 11. Hertha Zehlendorf, 12. FK Ústí nad Labem, 13. SG Dynamo Dresden, 14. SSV Jahn Regensburg, 15. Sibiu Interstars, 16. Mostecký FK, 17. Bonnyrigg White Eagles, 18. FK Teplice.

01
Liverpool (v červeném) v utkání základní skupiny s domácím FK Ústí nad Labem.

02
Do Ústí přijel i výběr z australského Sydney. Jeho brankář sice chytil tuto střelu jednoho z hráčů Zbrojovky Brno, ale v turnaji nakonec skončil sedmnáctý.

 

03

 

04
Ve finále dlouho držel polský Lubin (v oranžovém) s liverpoolskými hráči krok, ale po dvou brankách v závěru utkání padl.

 

06
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček předává vítězům ceny. Foto: Karel Dvořáček

07
Kapitán týmu obdržel skleněnou trofej. Foto: Karel Dvořáček

08
A toto jsou vítězové letošního 12. ročníku Albim Cup - Liverpool FC. Foto: Karel Dvořáček

 

 

 

 

 

 
 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 25.9.2017 / 25.9.2017 | Zveřejnit od: 25.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu