Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Převzetí Lužické nemocnice v Rumburku

ODPOVĚĎ pro Kristiána Šujana, 1.9.2017
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dostal se mi do ruky dokument, kde Ústecký kraj uvádí, že nemocnici v Rumburku nakonec nechce celou, ale pouze část, navíc zadarmo a až od 1. 9. 2018. Z jakého důvodu došlo k takovému obratu a jaké budou další kroky Kraje?


Odpověď:

Posílám aktuální vyjádření kraje k nemocnici spolu s citací pana hejtmana.

Za Ústecký kraj je situace stále stejná, jak jsme ji avizovali na začátku všech jednání o zachování zdravotnictví ve Šluknovském výběžku. To je také obsaženo v posledním dopisu hejtmana, který byl odeslán městu Rumburk. Vše tedy vychází z již původních jednání o možném převodu nemocnice na Krajskou zdravotní. Stejné informace má z těchto jednání i vedení města. Ústecký kraj se musí chovat jako řádný hospodář, převzetí nemocnice a náklady na rekonstrukci či další provoz budou velmi vysoké, jak jsme již informovali vedení města na začátku jednání, je nutné vše pečlivě připravit. Kraj chce mít samozřejmě zcela v pořádku veškeré hospodaření nemocnice při případném převodu, aby do budoucna nebylo nutné řešit některé věci složitými právními kroky ( viz. jedna akcie, která nepatří městu).

Citace pana hejtmana:
"Současná vyjádření ze strany města považuje Ústecký kraj za velmi nekorektní a nemohou takto složitý obchodní proces uspíšit.  Chceme připomenout, že nabídku na převod jsme městu dali již před několika měsíci, převzít nemocnici, ale vyžaduje důkladnou přípravu a počáteční liknavost ze strany města jednání ještě prodloužila."

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 22.9.2017 / 22.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu