Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Pro Ústecký kraj je zachování zdravotní péče na Šluknovsku na prvním místě

logo ÚK
Lužická nemocnice by měla pro nastavení optimálního převodu projít důkladnou komplexní prověrkou a připraví se proto memorandum o porozumění. To jsou závěry společného jednání vedení Ústeckého kraje, Krajské zdravotní, města Rumburk i Lužické nemocnice. Vše musí ještě potvrdit rumburské zastupitelstvo. Rumburk podle slov jeho vedení plánuje vyhlásit tendr na prodej Lužické nemocnice a polikliniky, a.s.. Zapojení tímto směrem a vynaložení finančních prostředků, které by mohly být v případě neúspěchu ve výběrovém řízení použity zbytečně, ovšem Ústecký kraj odmítá.
Tisková zpráva ze dne 21. srpna 2017
 

 
 

„Je nutné si uvědomit, že kdyby byla Lužická nemocnice prosperující a zdravá společnost, tato jednání bychom vůbec nevedli. Ústecký kraj již několikrát vyjádřil podporu a potřebu zachování zdravotní péče na Šluknovsku, teď je ovšem nutné, aby vstřícný krok udělal i Rumburk, pod jehož vedením nemocnice několik posledních let je. Pro kraj je stěžejní zachování zdravotní péče ve výběžku,“ uvedl při jednání první náměstek hejtmana Martin Klika. Ústecký kraj poté, co město oznámilo, že bude jednat i s dalšími partnery, požaduje po rumburském zastupitelstvu ujištění, že dojde k uzavření takzvaného memoranda o porozumění, protože krajská samospráva se rozhodně nebude přihlašovat do případného výběrového řízení o odkup nemocnice bez provedení due dilligence. „Chceme vědět, že s tímto navrhovaným postupem město souhlasí, v opačném případě by vynaložené úsilí i prostředky Ústeckého kraje na due dilligence, tedy komplexní prověrku, byly vynaloženy nehospodárně a neúčelně. Kraj upřednostňuje v těchto případech používaný standardní postup, kterým je převod obchodního závodu, nikoliv převod akcií,“ dodal náměstek hejtmana pro zdravotnictví Stanislav Rybák. Nejpozději do konce tohoto roku by měl být zastupitelstvu kraje předložen návrh nejvhodnějšího postupu právě pro zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku a to na základě uvedené finanční, daňové i právní prověrky.

Ústecký kraj již dříve, na počátku společných jednání o převedení nemocnice pod Krajskou zdravotní, navrhoval převod za 1 korunu s tím ale, že bude nutné do nemocnice investovat desítky milionů korun nejen na podporu provozu, ale také na potřebné rekonstrukce a vybavení. Po Rumburku ovšem chtěl vždy převod sta procent společnosti, město Rumburk však nevlastní jednu akcii, která je nyní v rukách soukromé osoby.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 21.9.2017 / 21.9.2017 | Zveřejnit od: 21.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu