Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Den pro kamiony uspořádal Ústecký kraj již posedmé

Den pro kamiony
V rámci Evropského týdne mobility se uskutečnil v úterý 19. září na 78. kilometru dálnice D8 sedmý ročník akce Den pro kamiony, kterou připravil Ústecký kraj společně s Ministerstvem dopravy – Besip, dálničním oddělením Krajského ředitelství Policie ČR a za vydatné podpory německé policie.
Tisková zpráva ze dne 20. září 2017
 

 
 

Na akci přijel za Ústecký kraj náměstek hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství Jaroslav Komínek a také vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk. Oba si vyzkoušeli simulátor nárazu, který na akci přivezli němečtí kolegové. K dispozici byla i rotující kabina kamionu, která je evropským unikátem. „V Evropě jsou jen dva prototypy, proto jsem rád, že jeden z nich můžeme mít zde a řidiči si tak mohou vyzkoušet, jaké to je, když se s nimi převrátí jejich kamion,“ popsal unikátní otáčivý simulátor Jan Pechout, dopravní odborník Besipu pro Ústecký kraj.

 

Řidiči kamionů či autobusů, kteří porušili pravidla silničního provozu (rychlost, nepoužití bezpečnostního pásu), si pak mohli v rámci dopravně preventivní akce vyzkoušet oba simulátory nebo brýle simulující jízdu pod vlivem alkoholu či drog.

„Akci hodnotím jako potřebnou, úspěšnou a prospěšnou. Prevence není nikdy dost,“ komentoval akci náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Během akce policejní hlídky zkontrolovali 120 nákladních aut (například sedm kamionů nemělo ve své výbavě lékárničku), 15 autobusů a 40 osobních vozidel.

01
Otočný simulátor si vyzkoušelo mnoho řidičů kamionů, ale i třeba sami policisté.

02
Náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslav Komínek si zkusil simulátor nárazu. Nebylo to nic příjemného; a to je simulátor nastaven "jen" na rychlost 10 km/h.

03

 

04
Řidič tohoto nákladního vozidla ani netušil, že jede s poškozenou pneumatikou.

 

05

 

06
Dopravní odborník Besipu pro Ústecký kraj Jan Pechout předvádí náměstku hejtmana Jaroslavu Komínkovi a vedoucímu oddělení dopravy Jindřichu Fraňkovi otočný simulátor v praxi.

07
Mnozí řidiči kamionů měli po nasazení brýlí simulující alkohol problém s překážkovou dráhou.

 

08
Orientace v prostoru byla se speciálními brýlemi horší.

 
 

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 20.9.2017 / 20.9.2017 | Zveřejnit od: 20.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu