Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Mostecké dny sester Krajské zdravotní se konaly již posedmé

ds
Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., uspořádala 12. září 2017 pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka a předsedy představenstva Krajské zdravotní Jiřího Nováka, odbornou konferenci „VII. Mostecké dny sester“. Akci navštívilo v kinosále mostecké nemocnice více než sto účastníků.
 

 
 

V pestrém odborném programu konference se objevily přednášky například „O čem by měl být geriatrický přístup ke starším nemocným“, „Jak komunikovat s člověkem s Alzheimerovou chorobou“, „Proměna sestry v čase“, „Hojení ran“ či „Informovaný souhlas a právní odpovědnost poskytovatele ošetřovatelské péče“.

Účastníky setkání pozdravil Radek Scherfer, místopředseda představenstva KZ. „Mostecký den sester je tradiční akcí, koná se již posedmé a má plnou podporu pana předsedy představenstva, mou i celého představenstva a Ústeckého kraje. Chci poděkovat sestrám za jejich práci, které si velmi vážíme. Představenstvo proto jednomyslně rozhodlo, že také sestry a další nelékařští zdravotničtí pracovníci, kteří pracují bez odborného dohledu v nemocnicích Krajské zdravotní ve třísměnném nebo nepřetržitém režimu, obdrží ve druhém pololetí letošního roku zvláštní příplatek 2000 Kč,“ zdůraznil.

„Dovolte mi v úvodu poděkovat za čest převzít záštitu nad dnešními, již VII. Mosteckými dny sester. Tato akce zapadá do celého rámce letošního 10. výročí vzniku Krajské zdravotní a děkuji všem, kteří se na její přípravě podíleli. Chci ale především poděkovat vám za vaši náročnou práci v péči o pacienty našeho kraje. Není to práce jednoduchá, vyžaduje obětavost a pochopení pro pacienty a Ústecký kraj si vaší práce nesmírně váží. I to je jeden z důvodů, proč včerejší zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje schválilo dotační program, kterým se rozšíří okruh sester a dalšího personálu ve zdravotnictví, kteří také dostanou od října přidáno 2000 korun nad rámce toho, co poskytne ministerstvo,“ řekl Stanislav Rybák, náměstek hejtmana Ústeckého kraje.

„Těší mě, že ve svých nemocnicích má Krajská zdravotní mnoho velmi kvalitních a zkušených sester. Za situace panující v celém českém zdravotnictví je opravdu obtížné nabídnout jim odpovídající podmínky pro jejich práci, udržet je, případně získat nové. Nadační fond Krajské zdravotní, umožňuje podpořit studenty v oboru všeobecná sestra v rámci stipendijního programu, který fond v každém školním  a akademickém roce vyhlašuje,“ uvedl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní.

Další fotografie z akce naleznete na http://www.kzcr.eu/       

Zdroj: info@kzcr.eu

ds

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 14.9.2017 / 14.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu