Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Peruc slavila sklizeň úrody Dožínkami

Dožínky 2017
Městys Peruc na Lounsku hostil jubilejní desátý ročník krajských Dožínek. Na velkolepou akci regionálního zemědělství, řemesel a tradičních výrobků od regionálních výrobců se přišly v sobotu 9. září podívat davy návštěvníků z celého kraje.
Tisková zpráva ze dne 9. září 2017
 

 
 

Tato každoroční oslava sklizně úrody patří do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje a i letos byla pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje. Toho na slavnostním dožínkovém průvodu vesnicí zastoupil jeho první náměstek Martin Klika. „Děkuji všem zemědělcům a občanům Peruci za přípravu této akce. O Ústeckém kraji se říká, že je regionem průmyslu, ale já tvrdím, že je krajem zemědělství, kterému se tu tak dobře daří a k našemu regionu neodmyslitelně patří,“ uvedl při zahájení Dožínek první náměstek Klika.

Jeho i další významné hosty, ať už za městys Peruc starostu Radomíra Bláhu nebo za kraj radní Jitku Sachetovou či předsedu výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Miroslava Andrta, dovezly do centra obce koňské povozy.    

Návštěvníci měli po celý den možnost zhlédnout výstavu chovných zvířat, zemědělské techniky i ochutnat výrobky regionálních zemědělců, ovocnářů, vinařů, zahradníků, potravinářů a všech dalších, kteří tak představili plody své celoroční práce.

Dožínkové veselí podtrhl kromě krásného počasí také kulturní program, ve kterém zazpívala návštěvníkům akce Leona Machálková, pobavil Milan Pitkin či k tanci zahrála country kapela Strakoši.


01
Povoz s radní Jitkou Sachetovou a předsedou výboru pro životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Miroslavem Andrtem připraven vyjet na slavnostní průvod obcí.

02
K vidění byla spousta zemědělské techniky.

 

03
Tradiční dožínkový průvod.

 

04
Oslava sklizně úrody se povedla na výbornou.

 

05
Nechyběl ani chléb a sůl pro hosty.

 

07
Významní hosté Dožínek zleva: starosta Peruci Radomír Bláha, náměstek hejtmana Martin Klika, zastupitel kraje Jaroslav Foldyna, předseda výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a krajští zastupitelé Jaroslav Dubský s Ladislavem Drlým. 

08
Přehlídku strojů sledoval i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák (třetí zleva).

10
Dožínkové věnce dostal na památku i první náměstek hejtmana Oldřicha Bubeníčka Martin Klika (uprostřed)-

11
Symbolické vypouštění holubů.

 

12
O dobrou náladu se zpěvem postarala Leona Machálková...

 

13
...a bavič Milan Pitkin.

 

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.9.2017 / 9.9.2017 | Zveřejnit od: 9.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu