Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Náměstek Šmíd řešil inkluzi a předal radní kraje Vysočina ocenění

AKČR Šmíd
Ve dnech 30. a 31. srpna se v obci Valeč na Vysočině sešla Komise pro školství a sport Asociace krajů ČR, v jejímž čele je hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Za Ústecký kraj se jednání účastnil náměstek hejtmana Petr Šmíd a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje Dagmar Waicová.
Tisková zpráva ze dne 8. září 2017
 

 
 

Komise se zabývala problematikou tzv. inkluzivního vzdělávání. Náměstek Šmíd kriticky zhodnotil zavádění této novely do reálné praxe. „Tak jak byl nový systém nastaven, dá-li se hovořit o systému, skutečnou inkluzi zbořil. Vše je zbytečně komplikované, drahé a v důsledku nefunkční. Navíc neúměrně administrativně zatěžuje školy a samotné učitele,“ uvedl k problému.

Zároveň také inicioval návrh usnesení, které podpořilo protestní shromáždění učitelů v pražské Betlémské kapli za navýšení platů ve školství. „Jsem rád, že se kolegové k návrhu mého usnesení připojili a všemi hlasy tak podpořili tuto protestní akci. Udělám vše proto, abych učitele v jejich snaze o navýšení platů podpořil. Je na čase, abychom o vzdělávání jako prioritě přestali pouze hovořit. Zásadní navýšení platů učitelů je první krok,“ uvedl náměstek Šmíd.

Na závěr komise byla oceněna radní kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová, která dostala z rukou Petra Šmída dárkový balíček regionálních výrobků Ústeckého kraje.

01
Komise pro školství a sport Asociace krajů České republiky.

02
Náměstek Petr Šmíd s radní kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.9.2017 / 8.9.2017 | Zveřejnit od: 8.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu