Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Zdravotnické profese jsou důležité

foto
Nový školní rok na Vyšší odborné škole ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademii, Střední pedagogické škole a Střední zdravotnické škole v Mostě přijel zahájit předseda výboru pro zdravotnictví Ústeckého kraje Pavel Csonka.
 

 
 

V prvních ročnících maturitního oboru Zdravotnický asistent a oboru střední vzdělání s výučním listem Ošetřovatel vyzdvihl důležitost profese zdravotníka pro současnou společnost. Popřál budoucím žákům zdravotnické školy mnoho úspěchů jak v teoretické, tak v praktické výuce.

Při návštěvě školy se setkal též v ošetřovatelských učebnách i se žáky 2. ročníku maturitního oboru vzdělání Masér sportovní a rekondiční a učebního oboru Ošetřovatel. Odborné učebny imitují reálné prostředí zdravotnických zařízení.

V tento den bylo zahájeno i vzdělávání studentů na Vyšší odborné škole zdravotnické. Škola nabízí tradičně obor vzdělání Diplomovaná všeobecná sestra.  S přijetím nové legislativy od září 2017 lze umožnit vystudovaným zdravotnickým pracovníkům zkrácené studium.

„Zcela novým oborem, jediným v našem regionu, je Diplomovaný nutriční terapeut v denní i kombinované formě vzdělávání. Obrovský zájem jsme zaznamenali v dálkovém studiu, máme naplněny dokonce dvě třídy. Volná místa v denní formě vzdělávání nabízíme ještě do konce září,“ sdělila ředitelka školy Jitka Hašková.

foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 8.9.2017 / 8.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu