Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Děti společně čistily břeh řeky Labe

foto
„Děti pro krásnější Labe“ to je název akce, kterou za podpory Ústeckého kraje zorganizoval Český rybářský svaz, z.s., Severočeský územní svaz. Na státní hranici v Dolním Žlebu došlo k setkání mladých rybářů z Ústeckého kraje a sousedního Saska. Děti společně čistily břeh řeky Labe a zbavovaly ji nečistot a nánosu odpadků, které tu bohužel velmi často po turistech a rybářích zůstávají.
 

 
 

Během společné cesty všechny čekalo plnění různých úkolů a řešení vědomostních testů o fauně a flóře vyskytující se kolem řeky Labe. Na konci této cesty si každé dítě vypustilo do řeky malého kapříka. Nechyběl ani zajímavý program, návštěvníci se mohli například seznámit s prací Policie ČRS či si vyslechnout přednášku o repatriaci lososa obecného.


Na závěr akce, které se zúčastnilo 30 dětí z Českého rybářského svazu, z.s. a 30 dětí z Anglerverband "Elbflorenz" Dresden e.V., byla vyhodnocena soutěž mezinárodních družstev, kde za náš kraj na prvním místě skončil Adam Lasík ČRS MO Teplice a Jan Fürman z ČRS MO Bílina.

 

Akce, která se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, se zúčastnili náměstci hejtmana Jaroslav Foldyna a Petr Šmíd a dále také vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman a hosté z německého rybářského svazu.

 

V příštím roce bude podobná akce probíhat tentokrát pod záštitou kolegů z německé strany.

 

 

Zpracoval: Odbor životního prostředí a zemědělství


foto

foto

foto

foto

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 6.9.2017 / 6.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu