Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Zářijové změny jízdních řádů v Ústeckém kraji

DÚK bus
Největší změny jízdních řádů čekají cestující jako každoročně až v prosinci, přesto se už od září musí připravit, že při pravidelné čtvrtletní úpravě jízdních řádů dojde k několika změnám.
Tisková zpráva ze dne 6. září 2017
 

 
 

Týkat se budou hlavně zelených linkových autobusů a to ve třech oblastech: na Litvínovsku a Bílinsku se od 3. září na lince 498 objeví nové večerní spoje v úseku Teplice – Bílina v pracovní dny.

Vybrané spoje z úseku Teplice – Bílina budou přeřazeny na linku 503 přes Ohníč. Na lince 503 se rozšíří doprava o odpolední a večerní spoje. Linka 525 pojede nově po trase Litvínov – Mariánské Radčice – Braňany a nebude již jezdit v úseku Mariánské Radčice – Loučná. Na linkách 499, 506, 508 se v jízdních řádech objeví nové spoje - k jejich zajištění dopravci využijí dosavadní manipulační jízdy. Na Teplicku budou od 4. září noční linky 802 a 803 nově stavět na více zastávkách po Teplicích. Na Litoměřicku se na lince 637 zlepšuje doprava ke škole v Terezíně a přidává se dopolední spoj do menších obcí. U linky 638 se zlepší možnost dopravy do Litoměřic k zastávce u pošty, do Pokratic ke kapličce a do Radešína.

U autobusů linky 646 pojedou nově večerní spoje jako přípoje od autobusu ze směru od Prahy.  Na lince 672 dochází ke zvýšení počtu spojů a z Dušníků do Roudnice nad Labem. Se zelenými autobusy číslo 683 se od září dostanete častěji do Předonína i do Roudnice. U linky 684 se zlepšuje návaznost na trasu Roudnice-Mělník a doprava do zastávky Litoměřice, u pošty. Na lince 685 jede nový spoj v 10:52 z Libochovic do Budyně a na lince 711 nový spoj v 9:10 z Budyně do Mšeného-lázní a v 15:12 z Peruce do Loun.

Od září se mění jízdní řády jedné ze sedmi tarifně zaintegrovaných městských doprav v systému DÚK – MHD ve Varnsdorfu. Linka MHD číslo 191 nově vede kolem Kauflandu a nezajíždí k mlékárně. Přesunuje se zastávka Kamenická a název nynější zastávky Varnsdorf Velveta 03 se změní na Varnsdorf Kaufland. V jízdním řádu dojde k drobným časovým posunům.

Potěšující zprávou na závěr je, že jízdní řády vlaků se na území Ústeckého kraje k zářijové čtvrtletní změně nemění. Do konce turistické sezony se už také nemění jízdní řády turistických železničních a lodních linek DÚK, od září podle stávajících jízdních řádů po prázdninové odmlce opět vyplují lodě linky 902 z Ústí nad Labem do Děčína a Hřenska.

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 6.9.2017 / 6.9.2017 | Zveřejnit od: 6.9.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu