Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Ústecký kraj představil regionální potraviny a řemeslné výrobky na výstavě Země živitelka

zz
Ve dnech 24. - 29. 8. 2017 se Ústecký kraj prezentoval na mezinárodním 44. agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Na stánku byly k vidění i ochutnání výrobky oceněné tituly Regionální potravina Ústeckého kraje 2017, Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče, výrobky označené regionálními značkami Českosaské Švýcarsko regionální produkt, Krušnohoří regionální produkt, Poohří regionální produkt a České středohoří regionální produkt.
 

 
 

Expozici Ústeckého kraje navštívilo mnoho hostů, mimo jiné prezident Miloš Zeman, exprezident Václav Klaus, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, nebo senátor Jan Veleba. Na stánku si prohlédli tiskoviny katalog řemesel, mapy regionálních značek, magazín Brána, tipy na výlety a ochutnali regionální potraviny a nápoje z Ústeckého kraje.

Návštěvnost budějovického výstaviště v době výstavy dosahuje přibližně 100 000 návštěvníků. Z  reakcí návštěvníků expozice je zřejmé, že náš kraj je vnímán jako místo, kde lze strávit příjemnou dovolenou a podpora regionálním produktům jako výborná možnost, jak si ze skvělé dovolené strávené v našem kraji i něco originálního odvézt.

Ústecký kraj v rámci společné expozice prezentovali Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu a Okresní agrární komora v Mostě.

zz
Stánek Ústeckého kraje na agrosalonu Země živitelka 2017

 

zz
Expozice se těšila zájmu návštěvníků

zz
Výrobky z Ústeckého kraje ochutnal i prezident Miloš Zeman

 

zz
O zemědělství Ústeckého kraje mluvila s Václavem Klausem Radka Plachá z Okresní agrární komory Most

zz
Ústecký kraj představil své regionální vinaře, návštěvníci mohli vína také ochutnat

 

zz

Výstavka řemeslných výrobků z našeho kraje


 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 30.8.2017 / 30.8.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu