Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Společnost Kiswire zahájila výstavbu druhé výrobní haly

ki
Jihokorejská společnost Kiswire Cord Czech s.r.o. zahájila výstavbu druhé výrobní haly ve Strategické průmyslové zóně Triangle, a to na ploše o velikosti 21 000 m2 s očekávaným počtem 250 nových zaměstnanců během příštích 3 let. Nábor prvních zaměstnanců začne již na podzim tohoto roku, a to zejména vedoucích pracovníků, operátorů výroby i údržby.
 

 
 

První etapa byla zrealizována za 0,75 mld. Kč a dne 15. prosince 2016 slavnostně otevřena. Předmětem podnikání je výroba ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky, přičemž cílem odbytu výrobků jsou zejména členské, ale i nečlenské země EU. K pololetí letošního roku firma zaměstnávala 44 lidí. Plánuje expanzi závodu ještě i v rámci třetí etapy. Celková výše investice by měla činit až 2,5 mld. Kč s postupnou tvorbou 350 přímých pracovních míst do konce roku 2020. V průmyslové zóně Triangle pracovalo k pololetí letošního roku 3 728 osob, podrobněji viz zde (klikněte prosím).

Dne 31. srpna 2015 byla mezi Ústeckým krajem a lucemburskou společností Kiswire International S. A. uzavřena Smlouva o rezervaci pozemků a smlouva o uzavření budoucí kupní smlouvy. Společnost Kiswire International S. A. následně převedla práva a povinnosti z této Rezervační smlouvy, a v souladu s ní, na svou 100% vlastněnou českou pobočku Kiswire Cord Czech s.r.o.

V dubnu 2016 firma Kiswire zrealizovala přípravné zemní práce na ploše o velikosti 15 ha v jihozápadní části průmyslové zóny Triangle. Po vydání stavebního povolení zahájila zmíněnou výstavbu první etapy závodu.

Dne 27. května 2016 byla uzavřena kupní smlouva mezi Ústeckým krajem a společností Kiswire Cord Czech s.r.o., a to v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Prodejní cena pozemků ze strany Ústeckého kraje byla znaleckým posudkem stanovena na 400 Kč bez DPH/m2. Celková prodejní cena byla 80,64 mil. Kč bez DPH.

ki
Hejtman Oldřich Bubeníček (vlevo) se zdraví s Václavem Skálou, administrativním a projektovým manažerem společnosti Kiswire

 

ki

ki

 

ki
Václava Skálu provázel Jaroslav Krch, ředitel SPZ Triangle, p. o.

 

ki
Letecký pohled na provoz společnosti Kiswire v SPZ Triangle

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 28.8.2017 / 28.8.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu