Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ukrajina, Zakarpatská oblast

 

 
 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/49/Flag_of_Ukraine.svg/1200px-Flag_of_Ukraine.svg.png
 

Stát:

Ukrajina

Název partnerského regionu:

Zakarpatská oblast

Centrum regionu:

Užhorod

Podepsaná smlouva:

29. 6. 2017

Oblasti spolupráce:

vzdělávání, hospodářský rozvoj, ochrana životního prostředí, zemědělstvíVývoj spolupráce se Zakarpatskou oblastní radou:

Ústecký kraj navázal kontakty s představiteli Zakarpatské oblastní rady v roce 2016, kdy se uskutečnily vzájemné návštěvy představitelů obou regionů.

V květnu 2016 navštívila Ústecký kraj delegace Zakarpatské oblastní rady v čele s předsedou oblastní rady Michajlem Rivisem. Představitelé Zakarpatské oblastní rady se setkali s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a se zástupci firem, které projevují zájem o spolupráci. Následně byl Ústecký kraj pozván na Ukrajinu a koncem srpna téhož roku proběhla oficiální návštěva Zakarpatské oblasti Ukrajiny.

V dubnu 2017 byl Zastupitelstvem Ústeckého kraje schválen text Dohody o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Zakarpatskou oblastní radou, která byla dne 29. 6. 2017 podepsána v rámci oficiální návštěvy v Užhorodě v sídle Zakarpatské oblastní rady.

Podepsanou dohodu naleznete zde.

červnu 2017 navázala na podepsanou dohodu o spolupráci místní akční skupina SERVISO, o. p. s., která uzavřela memorandum s Agenturou pro regionální rozvoj a přeshraniční spolupráci „Zakarpatí“ a následně realizovala projekt Podpora rozvoje metody LEADER a její aplikace pro rozvoj venkova na Ukrajině. V rámci projektu navštívila nejdříve česká delegace Zakarpatskou oblast (srpen 2017) a následně ukrajinská delegace Ústecký kraj (říjen 2017). Obou pracovních cest se zúčastnili zástupci veřejné sféry z členských obcí MAS, podnikatelského sektoru a rovněž vedení obou regionů. Cílem projektu bylo poznání specifik obou regionů, sblížení národů a vzájemné porozumění účastníků projektu a uvedení příkladů dobré praxe, jak lze efektivně čerpat prostředky z dotačních titulů EU na obnovu venkova.


V listopadu 2017 se uskutečnila schůzka představitelů Ústeckého kraje s velvyslancem ČR v Kyjevě k záměru zřídit v Užhorodu kamennou pobočku (pracovní název Český dům) reprezentující Ústecký kraj v Zakarpatské oblasti. Další jednání, procesní a administrativní kroky jsou plánovány v průběhu roku 2018.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Zimová
Vytvořeno / změněno: 3.7.2017 / 13.11.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu