Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Krajský úřad > Dotazy a odpovědi dle zákona č. 106/1999 Sb.

 

Cyklostezka Ploučnice

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, ze dne 19. 4. 2017.
 

 
 

Dotaz žadatele (doslovný výňatek):

„Prosím o poskytnutí informace k udržitelnosti projektu Cyklostezka Ploučnice V úseku mezi Františkovem nad Ploučnicí a Starým Šachovem, kde je vedena cyklostezka po místní komunikace podél vodního toku Ploučnice dochází k borcení opěrných zdí stávající komunikace. Jakým způsobem je řešena tato situace. Dle smlouvy o partnerství mezi Ústeckým krajem a obcí Františkov nad Ploučnicí by měla obce informovat vlastníka cyklostezky o případných poškozeních. Prosím o sdělení, zda tato informace byla předána a jakým způsobem Ústecký kraj situaci řeší.

Dále prosím o informaci jaký je postup údržby komunikace v místech, kde je povrch z drobného štěrku. V úseku mezi Benešovem nad Ploučnicí a Františkovem nad Ploučnicí došlo vlivem eroze k odplavení konstrukčních vrstev cyklostezky, a pokud je do vzniklých prohlubní dosypán pouze jemný štěrk, funguje opravené místo jako past na cyklisty, kteří jsou po najetí do tohoto zpomalovacího pásu nepříjemně překvapeni. Stejným způsobem jsou opravovány i vzniklé prohlubně v místech, kde jezdí vozidla a prohlubně vznikají přirozeně jejich provozem po místní komunikaci. Neměla by být konstrukční vrstva drobného štěrku pouze konečnou povrchovou úpravou. V některých případech je drobná drť využívána i jako náhrada podkladové vrstvy pod konečným povrchem.“.

Odpověď:

Cyklostezka Ploučnice je v majetku Ústeckého kraje, proto žádáme o upřesnění místa, kde dochází k borcení opěrné zdi, pro určení škody. Udržitelnost projektu na cyklostezce je různá, podle toho v jakém časovém horizontu se tento úsek realizoval. K poškození opěrní zdi jsme neobdrželi zatím žádné informace. Když informace o poškození dostaneme, řeší se to reklamačním řízením nebo pojistnou událostí. Záleží na místním šetření koordinátorem cyklostezek.


Dále k informaci o postupu údržby cyklostezky v místech, kde je povrch „kalený štěrk“, probíhá průběžně celý rok. Údržbu realizuje Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SÚS), ve spolupráci se starosty přilehlých obcí. Co se týká úseku cyklostezky mezi obcemi Benešov nad Ploučnicí a Františkovem nad Ploučnicí, poškození vlivem loňského deštivého počasí, tato záležitost se již řeší od roku 2016, kdy k poškození došlo. Snažíme se nahradit povrch ze stávajícího kaleného štěrku na asfalt. Cyklostezka byla postavena z dotačního titulu, tak realizace změny povrchu je dna delší jednání.

 
Zodpovídá: Mgr.Sylva Smutná
Vytvořeno / změněno: 30.5.2017 / 30.5.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu