Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Kotlíková dotace byla za první den prakticky vyčerpána

kd
V pondělí 3. dubna byl spuštěn příjem žádostí o kotlíkové dotace v rámci 2. Výzvy. Ta se tentokrát týká pouze žadatelů, kteří si chtějí pořídit kotle na spalování biomasy nebo instalovat tepelná čerpadla. Z důvodu vyčerpání alokovaných finančních prostředků pro 2. Výzvu Ústeckého kraje bude příjem žádostí ukončen dne 5. dubna 2017 ve 12.00 hodin. Žádosti doručené po tomto datu budou vráceny žadatelům.
 

 
 

Za první den krajský úřad přijal 387 žádostí. Ráno se před úřadem vytvořila fronta více než stovky žadatelů. Do příjmu žádostí  se zapojily všechny pracovnice podatelny a od 9.30 hodin přicházeli žadatelé přímo k přepážce bez fronty. Díky plynulosti příjmu žádostí se nevyskytly žádné incidenty.

Na tuto výzvu bylo připraveno přibližně 21 milionů korun.

Jde o další kolo kotlíkových dotací v Ústeckém kraji. V minulých letech šlo na výměnu kotlů v kraji z různých zdrojů celkem 210 milionů korun.  Na podzim letošního roku by měla být vyhlášena další výzva ve spolupráci s MŽP, kde bude možné žádat opět o dotace. Nebudou však podporovány kotle výhradně na uhlí, bude pouze kategorie kombinované kotle – uhlí/biomasa, kotle na biomasu (automatické i s ručním přikládáním), plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla.

Maximální výše způsobilých výdajů je v této výzvě stanovena ve výši 150 000 Kč. Bližší informace najdete na webových stránkách www.kr-ustecky.cz (sekce Dotace a granty – Kotlíková dotace). 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 4.4.2017 / 4.4.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu