Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Ústecký dent: budoucí zubní technici zápolili v modelovacích technikách

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Ústecký dent nové
Ve dnech 17. a 18. ledna 2017 se na Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední škole zdravotnické v Ústí nad Labem uskutečnil první ročník soutěže v modelovacích technikách „Ústecký dent“. Do Ústí se sjelo několik desítek studentů ze zdravotnických škol z celé ČR.
Tisková zpráva zde dne 1. února 2017
 

 
 

V soutěžních disciplínách se hodnotila kresba žvýkací plochy prvního dolního moláru (tzv. šestky), modelace prvního horního moláru (horní šestky) a prvního horního premoláru (horní čtyřky). Hodnotící komise měla za úkol vyhodnotit nejlepší práce, což nebylo zrovna jednoduché. Téměř všechny artefakty byly na velmi dobré úrovni a poměrně vyrovnané. Po verdiktu komise stanul na první pozici jediný muž soutěže Josef Příplata z VOŠZ a SŠZ v Karlových Varech, druhé místo obsadila Kateřina Frantová z VOŠZ a SŠZ v Brně a třetí místo obhájila Veronika Malá z VOŠZ a SŠZ v Ostravě. V pořadí škol zvítězila ta karlovarská.

 

Ceny na slavnostním ukončení soutěže předal těm nejlepším také Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje, jenž má v kompetenci právě školství. „Přeji vítězům, ale i všem zúčastněným hodně úspěchů ve studiu a poté i v praxi,“ uvedl náměstek Šmíd na vyhlášení výsledků.

 

Vzhledem k příznivému hodnocení a ohlasu účastníků tato událost vedení školy zavazuje k uspořádání dalšího ročníku soutěže s úvahou přizvat také studenty oboru zubní technik z partnerské zdravotnické školy v Drážďanech.

 

Zpracoval: Mgr. Břetislav Matyáš, vedoucí oboru Asistent zubního technika a Diplomovaný zubní technik

Foto: Blanka Nováková


01
Tito studenti soutěžili v celostátní soutěži.

02
Soutěžící museli nakreslit dolní "šestku".

08
Výsledná práce.

 

 

 

 

04
Náměstek hejtmana Petr Šmíd předával oceněným dary.

06

 

  

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 1.2.2017 / 1.2.2017 | Zveřejnit od-do: 1.2.2017-28.2.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu