Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Pátý poválečný ředitel ústecké knihovny končí

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Brožek knihovna
Dlouholetý ředitel ústecké Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem Aleš Brožek k 31. lednu 2017 odevzdal pomyslné žezlo své nástupkyni Janě Linhartové a odchází do důchodu. Ještě předtím však stihl návštěvu u hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Tisková zpráva ze dne 31. ledna 2017
 

 
 

Ředitel Brožek je mimo jiné i neúnavným akvizitérem, badatelem, nadšeným vexilologem, hodně pracovitým a laskavým kolegou, takže není pochyb o tom, že důchodcem vlastně ani nebude moci být.

Úkolů a poznámek má ve svém zápisníku zapsáno totiž tolik, že zcela jistě nebude mít čas na žádný odpočinek (byť by si ho určitě zasloužil). Do historie knihovny se jako její v pořadí pátý poválečný ředitel zapsal hodně výrazným způsobem (a to ani zdaleka nejen tím, že řediteloval více než 26 let – od roku 1990).

Zasloužil se o zavádění mnohých novinek a technických řešení do nabídky rozmanitých služeb knihovny. Jeho typická vstřícnost se projevila i v práci ve prospěch celého českého knihovnictví (připomeňme jenom jeho aktivity v Ústřední knihovnické radě, ve Svazu knihovníků a informačních pracovníků nebo v hodnotící komisi soutěže Biblioweb). A i přesto, že se po letech vrací do svého pražského rodiště, mám pocit, že mezi Prahou a Ústím stejně bude pendlovat i nadále.

Text připravil: PhDr. Miroslav Bünter, náměstek ředitele SVKUL

01
Aleš Brožek u hejtmana obdivuje knihy.

02

 

03

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 31.1.2017 / 31.1.2017 | Zveřejnit od-do: 31.1.2017-28.2.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu