Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Ústecký kraj spouští příjem žádostí do programu Inovační vouchery

foot
Žádat v programu Inovační vouchery až o 120 000 korun na společný projekt s výzkumnou organizací mohou od 20. ledna firmy a živnostníci z Ústeckého kraje.
 

 
 

 

Vyplnit elektronickou žádost je možné na webu administrátora programu, kterým je Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) nebo také přímo přes web Ústeckého kraje – Dotace a granty (http://www.kr-ustecky.cz/dotacni-program-inovacni-vouchery-usteckeho-kraje-2017/d-1707990/p1=204744) až do 26. února 2017.

 

Dotace je určena pro firmy z Ústeckého kraje, které chtějí inovovat svůj produkt, službu nebo výrobní či pracovní procesy a pro společný projekt se spojí s výzkumnou organizací. Celková alokace programu, který Ústecký kraj vyhlašuje již potřetí, činí pro tento rok dva miliony korun; to je téměř o třetinu více než v loňském roce. „Zájem o Inovační vouchery každým rokem roste. Jen loni jsme přijali více než 50 žádostí, přičemž schválených bylo nakonec 15 projektů. Nárůst celkové alokace nám umožní letos podpořit více projektů,“ vysvětlil Josef Svoboda, vedoucí oddělení regionálního rozvoje Krajského úřadu Ústeckého kraje.

 

„Díky Inovačním voucherům jsme mohli inovovat kosmetickou řadu určenou pro citlivou pleť. Spojili jsme se s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a nechali si analyzovat specifické bioaktivní látky v rostlinných extraktech určené pro inovované kosmetické přípravky. Výsledky měření jsme využili nejen pro inovaci, ale i odbornou propagaci celé kosmetické řady,“ říká Jana Wittgruberová, manažerka výroby a vývoje společnosti Nobilis Tilia, jednoho u úspěšných žadatelů z uplynulých výzev programu Inovační vouchery Ústeckého kraje.

 

Zájemcům je doporučováno vyplnit žádost on-line na stránkách ICUK, záložka „Finance/Inovační vouchery“ (http://icuk.cz/inovacni-vouchery). Pracovníci Inovačního centra, které program administruje, jsou připraveni pomoci v případě potřeby. Po vyplnění a finalizaci se žádost vytiskne, podepíše a spolu s přílohami odevzdává na Krajský úřad Ústeckého kraje. Firmy a výzkumné organizace se o přidělení dotace dozvědí již v dubnu 2017, na realizaci společného projektu pak mají čas do konce ledna 2018.

 

Kontaktní osoba: Ing. Josef Svoboda, tel.: 475 657 510, e-mail: svoboda.j@kr-ustecky.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 24.1.2017 / 24.1.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu