Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Fotosoutěž „Poohří vaším objektivem“ zná své vítěze

FOTO
Pět fotografů vyhrálo poukázky na fotografické služby a další skvělé ceny v rámci druhého ročníku fotografické soutěže. Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s předáváním certifikátů „Poohří regionální produkt ®“ se konalo v Žatci.
Tisková zpráva ze dne 21. prosince 2016
 

 
 

V druhém ročníku soutěže se sešlo téměř sto snímků od čtrnácti neprofesionálních fotografů. Nejčastějšími tématy byly příroda, včetně samotné řeky Ohře, a historické památky. Ve fotkách se promítla všechna roční období. „Nebylo vůbec jednoduché pro hodnotící porotu vybrat pět vítězných snímků. Kvalita snímků byla na velmi dobré úrovni“, informovala ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.

 

A kdo se umístil na vítězných místech?

 

V pořadí 5. místo obsadil René Bonakovský se snímkem Ohře u Nechranic a 4. místo Jana Dvořáková s fotografií Ukrytý zámek v Klášterci nad Ohří. Bronzovou příčku obsadil Martin Motlík s podzimní pěšinou a na stříbrném místě se umístil Štěpán Malast s fotografií Mléčná dráha3. Zlaté ocenění patří paní Věře Drápalové a snímku Chrám Svatého Mikuláše Louny.  „Velmi mě potěšilo, že se do soutěže přihlásily čtyři ženy a nakonec jedna z nich zvítězila nad převahou fotografů - mužů. U většiny vítězných fotografií byl pohled na široké okolí, ale vítězná fotografie vyhrála zejména zajímavým pohledem na detail chrámových věží s příchodem nočních mraků a svitu měsíce“, doplnila ředitelka.

 

Všechny snímky byly doplněny do fotobanky Destinační agentury Dolní Poohří a většina z nich je použita ve stolním kalendáři na rok 2017, který je k dostání na infocentrech Dolního Poohří. Dále byly vyrobeny kapesní kalendáříky a s fotografiemi se počítá i v připravovaných propagačních materiálech.  Vzhledem k úspěšnosti soutěže a zapojení fotografů od Jirkova až po Louny se již nyní zvažuje její třetí pokračování v příštím roce.

 

Připravila:
Libuše Novotná Pokorná, ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří


FOTO

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 21.12.2016 / 21.12.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu