Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Poslední část dálnice D8 v Českém středohoří je otevřená

01
Od tohoto víkendu už se řidiči po 32 letech konečně svezou i po chybějící části dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. Otevření této trasy uleví hlavně lidem z okolních obcí. Slavnostního otevření se zúčastnilo několik tisíc lidí spolu s prezidentem ČR Milošem Zemanem, ministrem dopravy Danem Ťokem, ministrem financí Andrejem Babišem, hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem či saským premiérem Stanislawem Tillichem.
Tisková zpráva ze dne 17. prosince 2016
 

 
 

"Je pravda, že jsme občas ani nedoufali. Jsem nesmírně rád, že se zde dnes setkáváme a konečně můžeme tento poslední dvanáct kilometrů dlouhý úsek otevřít. Je to velký vánoční dárek pro všechny v obcích, které byly po dlouhé roky objízdnými trasami. Ať už ve Velemíně, Vaňově, Dolních Zálezlech nebo v Bořislavi. Konečně vám nebudou každý den jezdit tisíce aut pod okny," uvedl při otevření hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Na zhruba dvoukilometrové části nad Prackovicemi je dočasně na D8 doprava svedena do jednoho pruhu. 

Podle slov hejtmana nyní bude Ústecký kraj chtít znovu jednat s ministrem dopravy o znovuobnovení železniční trati 097, kterou v roce 2013 poničil sesuv nad dálnicí u Prackovic. Úsek je nakonec otevřen s omezením.

Prezident Zeman připomněl, že před 15 lety ještě jako premiér otevíral šestnáctikilometrový úsek z Roudnice nad Labem do Lovosic. Podle jeho slov dostavba posledního úseku trvala dlouho kvůli činnostem takzvaných zelených aktivistů.

Slavnostní otevření si nenechal ujít také ředitel ŘSD Jan Kroupa či saský ministr hospodářství, práce a dopravy Martin Dullig. 

Dálnice D8 spojuje Prahu přes Ústí nad Labem s Drážďany a také Berlínem. Jde o druhou dálnici přes Česko do Německa. Stavba D8 začala v roce 1984. Na německou dálnici A17 byla napojena před deseti lety.


  

  01

 002

  03


  04

  05

 

 

obrázek
Nadpis
Text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 17.12.2016 / 17.12.2016 | Zveřejnit od: 17.12.2016 | Účinnost od: 17.12.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu