Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

V průmyslové zóně Triangle dokončil výrobní závod další investor, vyrábí výztuhy pneumatik

01
Jihokorejská společnost Kiswire oficiálně představila nový závod na výrobu patního lanka v žatecké zóně Triangle, v roce 2017 zaměstná 80 kvalifikovaných pracovníků z regionu ve výrobních i administrativních pozicích. Společnost Kiswire je výrobcem ocelových drátů a lan. V české továrně bude vyrábět patní lanka - vysokopevnostní ocelové bronzem pokovené dráty, které slouží jako výztuha pneumatik pro automobily. Slavnostního otevření a první prohlídky nového provozu v Žatci se zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 15. prosince 2016
 

 
 

Kiswire bude dodávat komponenty nejvýznamnějším výrobcům pneumatik napříč Evropou, mezi její největší zákazníky patří firmy Continental, Hankook, Michelin, Pirelli, a další renomované značky. „Jsem velmi rád, že se společnost Kiswire Cord Czech rozhodla právě pro Ústecký kraj. Každý nový investor, který přivede do našeho kraje nejen svůj podnikatelský zájem, ale také nová pracovní místa, je u nás vítán. Jde o další významnou společnost v naší průmyslové zóně,“ sdělil při dnešním setkání hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Kiswire patří mezi největší producenty ocelových drátů a lan na světě. „Těší nás, že se nám projekt podařilo zrealizovat v relativně krátkém čase a za profesionální podpory všech zúčastněných subjektů v čele s Ústeckým krajem, městem Žatec, dalšími přilehlými municipalitami a příslušnými úřady. Ostrý provoz plánujeme spustit po získání potřebných povolení, očekáváme ho v dubnu 2017. Základní tým máme sestavený a na začátku příštího roku začneme nabírat operátory výroby do směnného provozu.” uvedl Václav Skála, jednatel Kiswire Cord Czech s.r.o.

Kiswire má své pobočky v 15 zemích světa včetně České republiky, své výrobky exportuje do více než 80 států. V roce 2016 v ní celosvětově působilo 6 000 zaměstnanců. Produkty společnosti míří zejména do  automobilového průmyslu, energetického průmyslu a stavebnictví.

001

002

003

004

05

06

06

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2016 / 15.12.2016 | Zveřejnit od: 15.12.2016 | Účinnost od-do: 15.12.2016-15.1.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu