Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Ocenění pro top zaměstnavatele osob se zdravotním hendikepem míří do Varnsdorfu

01
Agentura Osmý den ocenila i v letošním roce zaměstnavatele, kteří na pracovním trhu dávají stejnou šanci i lidem se znevýhodněním. Jde už o sedmý ročník soutěže, která probíhá v pěti krajích. Záštitu převzala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. V Ústeckém kraji probíhala soutěž pod záštitou radního Krajským úřadu Ústeckého kraje Martina Kliky a ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 10. listopadu 2016
 

 
 

 

„Soutěží nejen oceňujeme firmy, ale také upozorňujeme na fakt, že zaměstnat člověka se znevýhodněním je něco samozřejmého, co může udělat každý zaměstnavatel, každý manažer,“ řekla Zuzana Thürlová, ředitelka Agentura Osmý den, o.p.s.

Do krajského kola bylo přijato 73 nominací pro 32 firem v kategorii Zaměstnavatel 2016, které vyhodnotila odborná komise na základě stanovených kritérií: typ pracovně-právního vztahu, jak dlouho zaměstnanec ve firmě pracuje, jaké má vztahy s kolegy a také zda byl zaměstnavatel ochoten přizpůsobit pracovní podmínky potřebám konkrétního zaměstnance.

 „V letošním ročníku jsme obdrželi třikrát více nominací v obou kategoriích než v roce 2014. Nominovány byly firmy malé i velké, rodinné i nadnárodní, s různým zaměřením působící v několika regionech Ústeckého kraje,“ doplňuje ředitelka Agentury Osmý den, o.p.s. „Potěšilo mě, že vítězem letošního ročníku se stala menší regionální firma Cukrárna Sluníčko z Varnsdorfu a jejich zaměstnankyně slečna Sabina se zároveň umístila na prvním místě v kategorii Kolega 2016. Což dost vypovídá o přístupu firmy a také o dobrém přijetí slečny Sabiny do kolektivu.“ Na druhém a třetím místě se shodným počtem bodů umístily AmRest (pobočka KFC z Ústí nad Labem) a O2 ČR (call centrum Ústí n.L.).

Cílem soutěže Zaměstnavatel– Kolega 2016 je ocenit zaměstnance se zdravotním hendikepem za jejich odvahu a aktivní přístup k budování své pracovní i životní kariéry. Na výzvu: Nominujte svého kolegu!“ zareagovalo 79 nominací ve prospěch 21 osob. Vítězkou se stala Sabina Štumpfová (Cukrárna Sluníčko),  druhé místo obsadila Pavlína Adamcová (O2 ČR ) a třetí místo Jan Šťastný (Good Sailors).

01

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2016 / 10.11.2016 | Účinnost od-do: 10.11.2016-10.12.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu