Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Učni truhláři z Ústeckého kraje jsou Machři roku 2016

foto
Hamerská Střední odborná škola v Litvínově, příspěvková organizace Ústeckého kraje, slaví další velký úspěch. Její žáci zabodovali na prestižní celorepublikové soutěži Machři roku 2016. V kategorii Truhlář získali první místo. Cílem soutěže Machři roku, která má svou tradici od roku 2008, je popularizovat, zviditelnit a zlepšit renomé českého odborného školství. Žáci mají možnost poměřit své schopnosti a společně s pedagogy si během setkání vyměnit zkušenosti a nasbírat potřebné kontakty. Zároveň mohou širokou veřejnost přesvědčit o vysoké úrovni jednotlivých řemesel.
 

 
 

V Praze se minulý týden utkali zástupci čtyřiadvaceti škol z Čech i Moravy, kteří se snažili přesvědčit odbornou porotu o svých dovednostech a zručnosti. V kategorii Truhlář zaznělo zadání: výroba nábytkové zásuvky na ozuby. „Měli jsme za úkol během časového limitu tří hodin a na základě výkresu zhotovit konečný výrobek,“ popisuje jeden z dvojice vítězů Milan Kotulič z Litvínovské střední školy. Žáci po celou dobu pracovali zcela samostatně, pomoc ani rada od učitele nebyla přípustná. „Chlapci se s úkolem vyrovnali skvěle. Porota v prvé řadě ocenila pečlivé dodržení rozměrů zásuvky, ale také čistotu provedení a přesnost spojů,“ říká učitel odborného výcviku Miroslav Findeis a pochválil i druhého učně, Petra Fišeru.

Škola se pravidelně umisťuje na předních příčkách různých soutěží. Ocenění získávají nejen zástupci oboru truhlář a umělecký truhlář, ale také propagační grafik, kadeřník, krejčí nebo aranžér. „Je to úspěch nejen žáků, ale také učitelů a učitelů odborného výcviku, kteří je dlouhodobě a výborně připravují,“ říká ředitelka školy Jitka Francírková.

Více se o úspěchu učňů z Ústeckého kraje můžete dozvědět na http://www.ceskahlava.cz/cz/novinky/ceska-republika-zna-sve-machry-roku-278/

foto
Žáci Milan Kotulič a Petr Fišer zabodovali na prestižní celorepublikové soutěži Machři roku 2016.

foto
Cílem soutěže Machři roku, která má svou tradici od roku 2008, je popularizovat, zviditelnit a zlepšit renomé českého odborného školství.

 


 

Zdroj: SOŠ Litvínov-Hamr


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 3.10.2016 / 3.10.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu