Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Senioři oslavili svůj svátek v Mostě

dd
Mezinárodní den seniorů se letos v sobotu 1. října slavil v Ústeckém kraji podruhé, tentokrát opět ve statutárním městě Most, podobně jako vloni. Bohatý odpolední program organizovala Krajská rada seniorů Ústeckého kraje a celou akci finančně podpořil Ústecký kraj i statutární město Most. Zaplněné 1. náměstí seniory a dalšími návštěvníky přišel v Mostě pozdravit hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda ústecké krajské rady seniorů Alois Malý.
 

 
 

„Děkuji všem seniorům za jejich práci, kterou během svého ekonomicky aktivního života věnovali ke zlepšování života v našem kraji. Přeji vám samozřejmě aktivní život i v době vašeho zaslouženého odpočinku, dále dobré zdraví a kvalitní zdravotnické služby, pokud je budete potřebovat,“ obrátil se v úvodu k seniorům hejtman Oldřich Bubeníček. Stejně jako Alois Malý vyjádři hejtman přání, aby seniorům věnovala odpovídající pozornost i vláda, a to včetně výše důchodů, která by zajistila seniorům důstojné prožití stáří.

Programu k oslavě Dne seniorů předcházely farmářské trhy. V pestrém odpoledni vystoupil například s hebrejskými písněmi dětský sbor Poupata, který spolupracuje s teplickou židovskou obcí. Na pódiu vystoupily kluby seniorů z Lomu a Jirkova s tanečními vystoupeními, pěvecký sbor Skejušanky z Chomutova a další hosté.

Již od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Právě toho dne byl totiž Organizací spojených národů vyhlášen rok 1999 Mezinárodním rokem seniorů. Den seniorů je oslavou všeho, co společnosti přináší staří lidé. Zvyšuje povědomí o problémech, se kterým se potýkají, jako například i zneužívání starších lidí a diskriminace seniorů.

dd
Farmářské trhy předcházely programu k oslavě Dne seniorů

dd
Na pódiu probíhal přitažlivý program již před polednem

dd

dd
Stánkaři se předháněli s nabídkou

 

dd
Nechyběla nabídka regionálních potravin

 

dd
Upoutávka na program seniorského dne

 

dd
Účinkující se před vystoupením občerstvili

 

dd
Na stánku Ústeckého kraje

 

dd
Zastavil se zde předseda Krajské rady seniorů Alois Malý ...

 

dd
... i hejtman Oldřich Bubeníček

 

dd
Účinkující ochutnávali regionální produkty

 

dd

dd
Program pro seniory zahájil Oldřich Bubeníček  Alois Malý

 

dd

 

dd
Pěvecký sbor Poupata

 

dd

dd


 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 1.10.2016 / 1.10.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu