Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Hejtman ocenil vítěze soutěží Senior Art 2016 a Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje

foto
Pro téměř pět set seniorů uspořádal Ústecký kraj v prostorách mosteckého divadla slavnostní ceremoniál při příležitosti vyhlášení třetího ročníku soutěže Senior Art 2016 a Nejaktivnějšího klubu seniorů. Ocenění si vítězové převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a Pavla Csonky, předsedy poradního orgánu pro seniory a zdravotně postižené Ústeckého kraje a předsedy Krajské rady seniorů Aloise Malého.
Tisková zpráva ze dne 29. září 2016
 

 
 


„Všechna díla, která vznikla v rámci soutěže Senior Art, jsou ukázkou snoubení životní zkušenosti, talentu a nadšení. Jsem rád, že v Ústeckém kraji máme tak aktivní populaci seniorů a i do budoucna se budeme neustále snažit zlepšovat jak podmínky pro život seniorů, tak aktivity na podporu ducha i těla,“ říká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který zároveň seniorům popřál k nadcházejícímu svátku 1. října, kdy se slaví Mezinárodní den seniorů. Po slavnostním vyhlášení následoval doprovodný program v podobě baletního představení Carmen.

Vyhlášení výtvarné soutěže Senior Art 2016 inicioval Ústecký kraj již před třemi lety. Výtvarnou soutěž pro seniory Senior Art 2016 pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou radou seniorů Ústeckého kraje, které předsedá Alois Malý. Soutěž je určena pro seniory ve věku nad 60 let s trvalým pobytem v Ústeckém kraji, včetně uživatelů služby domovu pro seniory v Ústeckém kraji. Oceněná díla v rámci soutěže Senior Art byla k vidění ve foyer divadla. Návštěvníci se mohli seznámit s obrazy, fotografiemi a háčkovanými výrobky. Zároveň mohli také ochutnat regionální potraviny, které pro slavnostní večer připravila Krajská agrární komora Ústeckého kraje.

Všechna díla přihlášená do soutěže Senior Art budou vrácena do sběrného místa, kam autor své dílo odevzdal a zde si je také bude moci vyzvednout od pondělí 3. října.

O hodnocení soutěže Senior Art si můžete přečíst zde http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1701714&n=odborna%2Dkomise%2Dhodnotila%2Ddalsi%2Drocnik%2Dsouteze%2Dsenior%2Dart

Kategorie kresba, malba, grafika:

1.Vladimír Kuděla

Tady žil, tady zemřel

2. Josef Tóth

Portrét muže

3. Květa Nováková

Třešně

Kategorie fotografie:

1. Zdeněk Brabenec

Dáma s kloboukem

2. Alena Pavlíková

Za ostnatým drátem

3. Jaroslav Harapát

Opar nad železničním mostem

Kategorie ruční práce:

1.Vlasta Podlahová

Paličkované květy

2.Verona Kadarová

Špička na vánoční stromeček

3.Zdeňka Kakutová

Háčková dečka

 

Smyslem soutěže Nejaktivnější klub seniorů je představit aktivity lidí staršího věku. Oceněny byly čtyři nejaktivnější kluby v kraji:

1. místo            Klub důchodců ČD – DKV Ústí nad Labem

2. místo            Klub českých turistů odbor TK Štětí

3. místo            Klub seniorů Meziboří

3. místo            Klub seniorů „Sluníčko“ Česká Kamenice


foto
Téměř pět set seniorů se sjelo do mosteckého divadla na slavnostní předávání.

foto
V kategorii fotografie druhé místo obsadila Alena Pavlíková s fotografií "Za ostnatým drátem". V
ítězná fotografie vznikla, když se paní Pavlíková učila fotit zrcadlovkou v protisvětle na zahradě. Ocenění přebírá z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

foto
První místo v kategorii fotografie získal Zdeněk Brabenec za "Dámu s kloboukem".
Pan Brabenec si před pěti lety pořídil svůj vlastní digitální foťák a začal navštěvovat fotografický kroužek. Ocenění převzal z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka, Pavla Csonky, předsedy poradního orgánu pro seniory a zdravotně postižené, a Aloise Malého, předsedy Krajské rady seniorů.

foto
Druhé místo v kategorii kresba, malba, grafika získal za "Portrét muže" Josef Tóth.
Jedná se o malbu suchým pastelem na papírový kartón.

foto
Vítězem v kategorii kresba, malba, grafika se stal Vladimír Kuděla za obraz "Tady žil, tady zemřel". Pan Kuděla již získal několik ocenění, jeho obraz „Modrá ryba“ byl dokonce vystaven v Havaně na Kubě. Ocenění převzal z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka, Pavla Csonky, předsedy poradního orgánu pro seniory a zdravotně postižené, a Aloise Malého, předsedy Krajské rady seniorů.

foto
V kategorii ruční práce obsadila třetí místo s "Háčkovanou dečkou" Zdeňka Kakutová. Ta i přes ztrátu motoriky pravé ruky
pokračuje ve stopách svojí maminky, která pletla nádherné svetry s vyplétanými vzory.

foto
První místo v kategorii ruční práce patří Vlastě Podlahové za "Paličkové květy". Paličkovat se začala učit jako přípravu na důchodové období a to asi před 12 lety.

foto
V soutěži
Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje obsadil třetí místo Klub seniorů Sluníčko Česká Kamenice. Ocenění přebírá Alois Bělota.

foto
Pan Alois Bělota se zúčastnil také soutěže Senior Art, kde skončil na 4. místě v kategorii ruční práce. Svoje dílo předal hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi.
 Jedná se o erb s logem Ústeckého kraje a Krajské rady seniorů.

foto
První místo získal Klub důchodců ČD-DKV Ústí nad Labem.

foto
Oceněná díla v rámci soutěže Senior Art byla k vidění ve foyer divadla.

foto

foto
Prezentace a ochutnávka regionálních potravin.

foto
Baletní představení Carmen na prknech mosteckého divadla.


 

 

 

 

 

 


 

 


 


 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu