Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Celosvětový den srdce přilákal na Kardiologickou kliniku desítky lidí

dd
Nechat si změřit cholesterol, krevní tlak, popovídat si s lékaři o prevenci kardiovaskulárních chorob, ale také si prohlédnout prostory Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., přišli v neděli 25. září desítky lidí. V Atriu ústecké nemocnice proběhl pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka druhý ročník Dne otevřených dveří, a to v rámci akce nazvané „Světový den srdce“.
 

 
 

„Akce byla dobře připravená, což se projevilo na vysokém počtu návštěvníků, kteří do nemocnice dorazili. Kardiovaskulární choroby ohrožují lidské životy a jejich počet bohužel vzrůstá. Chválím, že kromě změření cholesterolu a krevního tlaku zdravotníci návštěvníkům vysvětlili, jak kardiovaskulárním chorobám předcházet,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.

Na základě měření krevního tlaku, hodnot cholesterolu, hmotnosti, věku či kouření, zdravotní personál ústecké kardiologické kliniky všem zájemcům vyhodnotil míru rizika vzniku kardiovaskulární příhody během následujících deseti let a zároveň je poučil o preventivních režimových opatřeních. „Akce splnila účel. Dorazila zhruba stovka návštěvníků, kteří projevili zájem nejen o prevenci před cerebrovaskulárními chorobami, ale také o kliniku. Akce tohoto typu jsou určitě do budoucna potřeba, zejména vzhledem k vyššímu výskytu srdečních onemocnění v Ústeckém kraji,“ řekl přednosta kardiologické kliniky profesor Pavel Červinka.

Světový den srdce byl poprvé vyhlášen v roce 2000 na datum 29. září. Připomíná se ve více než 100 zemích. Cílem kampaně je propagovat zdravý životní styl, jako je například zdravá strava nebo přiměřená fyzická aktivita, jako způsob ochrany srdce před srdečně-cévními chorobami, které jsou nejčastější příčinou úmrtí v Evropě.

Zdroj: Krajská zdravotní

dd
Akci zahájil 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák

dd

dd

 

dd

dd

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 27.9.2016 / 27.9.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu