Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

V Krajské zdravotní se setkali nemocniční ombudsmani z celé České republiky

nn
V Krajské zdravotní, a. s., proběhlo II. pracovní setkání nemocničních ombudsmanů a zaměstnanců nemocnic zabývajících se agendou vyřizování podnětů zaměstnanců, pacientů a veřejnosti z celé České republiky. Akce se konala pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka.
 

 
 

„Jsem rád, že celorepublikové setkání nemocničních ombudsmanů probíhá u nás, v Ústeckém kraji. Často je náš kraj vnímán, že zde máme průmyslem zdevastovanou krajinu, což není úplně pravda. Máme tu vyhlášené turistické lokality, jako je například České Švýcarsko, Labské pískovce a další lokality. Důkazem, že se rok od roku Ústecký kraj mění k lepšímu, je vzrůstající počet návštěvníků, kteří k nám míří,“ řekl v úvodu akce Stanislav Rybák.

Účastníky setkání pozdravil také generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala. „Název dnešní akce napovídá, že nemocniční ombudsman se nezabývá jen stížnostmi, ale celkově agendou podnětů pacientů i veřejnosti vůči zdravotnickým zařízením. Jsem s naším nemocničním ombudsmanem v kontaktu a z praxe mohu konstatovat, že pozice nemocničního ombudsmana je všestranně přínosná,“ řekl na úvod jednání nemocničních ombudsmanů Petr Fiala.

„Z rozhodnutí představenstva, byla v naší společnosti před dvěma a půl roky zřízena kancelář nemocničního ombudsmana, ze které se za tu dobu stalo samostatné oddělení s působností ve všech pěti nemocnicích Krajské zdravotní, tedy nejen zde v ústecké Masarykově nemocnici, ale také v nemocnicích v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově. Ročně zdravotníci v našich pěti nemocnicích hospitalizují více jak 124 tisíc nemocných, ambulantně ošetří bezmála 1,7 milionu pacientů a provedou téměř 49 tisíc operací, což přináší i určitý počet podnětů, kterými se musí právě nemocniční ombudsman zabývat. Tímto bych chtěl jemu i jeho asistence za jejich práci poděkovat,“ doplnil Petr Fiala.

Milan Schoř, nemocniční ombudsman Krajské zdravotní, a hostitel druhého pracovního setkání nemocničních ombudsmanů z celé České republiky, hodnotil setkání jako přínosné, vedené v pracovním a družném duchu. „Přítomní si vyměnili řadu zkušeností s vyřizováním podnětů od pacientů i veřejnosti. Vyjádřili spokojenost s obsahem setkání a ohodnotili ho jako velice přínosné pro jejich další práci. V závěru setkání jsme si společně prohlédli, pod vedením primářky Jany Bednářové, oddělení Emergency včetně návštěvy heliportu. Pro velký úspěch jsme si další setkání nemocničních ombudsmanů naplánovali i na rok 2017,“ dodal Milan Schoř.

Zdroj: Krajská zdravotní

nn

nn

nn


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 27.9.2016 / 27.9.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu