Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Ústecký kraj je republikovou špičkou v počtu dobíjecích stanic pro elektromobily

001
Projekt Elektromobilita je zase o krok dál. V Ústeckém kraji přibyly další rychlodobíjecí stanice. Vozy na elektrický pohon tak mohou nyní řidiči rychleji doplňovat i na parkovišti u elektráren Ledvice a Prunéřov a v areálu Vysočan v Chomutově u dálnice D7. Ústecký kraj, jako jeden z významných partnerů tohoto projektu, využívá pro zaměstnance krajského úřadu hned dva elektromobily. Jedním z cílů projektu Elektromobilita ČEZ je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v naší republice.
Tisková zpráva ze dne 19. září 2016
 

 
 

V Ústeckém kraji tak nyní společnost ČEZ pokrývá pásmo dobíjecích stanic od Prunéřova až po Ústí nad Labem. Konkrétně se jedná o parkoviště: před Elektrárnou Prunéřov II, u Restaurace Sv. Václava ve Vysočanech v Chomutově , u městského úřadu Chomutov ve Zborovské ulici, před Elektrárnou Ledvice, před Teplárnou Trmice, OC Galerie v Teplicích a OC Forum v Ústí nad Labem. Nyní k nim přibyly rychlodobíjecí stanice u Elektráren Prunéřov u silnice I/13 a v areálu Vysočan u dálnice D7. Nově byla nainstalována rychlodobíjecí stanice u Elektrárny Ledvice, tedy rovněž v sousedství silnice I/13.

Vyzkoušet si elektromobil v praxi měla možnost i krajská příspěvková organizace Domov pro osoby se zdravotním postižením v Ústí nad Labem, který měl od krajského úřadu zapůjčen na půl roku jeden z vozů.

01
Rychlonabíjecí stanice na parkovišti u ledvické elektrárny.


02

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2016 / 19.9.2016 | Účinnost od-do: 19.9.2016-19.10.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu