Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Projekt Děti na startu přivedl k pohybu v Ústeckém kraji stovky dětí

foto
I v novém školním roce mohou rodiče své děti v mateřských či základních školách a ve sportovních klubech přihlásit do projektu všeobecné pohybové průpravy Děti na startu, který je oblíbený po celé České republice. O velkém úspěchu i v Ústeckém kraji svědčí to, že v současné době je tady na 30 zapojených míst, ve kterých cvičí téměř osm stovek dětí!
 

 
 

Vytáhnout děti od televizí, počítačů a hlavně od pasivního trávení volného času do tělocvičen se po celé ČR snaží projekt Děti na startu, který zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho cílem je, dodat dětem od 4 do 9 let radost z pohybu bez stresu z výkonů. Cvičí tady spolu více i méně pohybově nadané, bez ohledu na jakýkoliv handicap, štíhlé i s nadváhou, ale všechny s nadšením. Cílem projektu je také, umožnit sportovat všem dětem bez ohledu na sociální postavení rodičů, rasu či národnost. Střediska Dětí na startu tak v Ústeckém kraji už vznikla například v Teplicích, Mostě, Chomutově, Rumburku, Kadani, Jiříkově, Jirkově, Třebenicích, Štětí a zapojují se další a další.„Odměnou jsou pro nás spokojené děti, a to se nám daří naplňovat díky velké podpoře Ústeckého kraje, kdy záštitu nad tímto projektem převzala náměstkyně hejtmana pro školství a sport Jana Vaňhová,“ říká manažerka projektu Jitka Literová.Trenérky se ovšem snaží vzdělávat děti i v tom, co to znamená zdravý životní styl, a pomáhají jim například zavést do běžného života správné stravovací návyky. Lekce Dětí na startu jsou ale především zábavou, nechybí hry, soutěže a občas i nejrůznější zábavné akce.S dětmi cvičíme podle speciálně vytvořené metodiky, aby se naučily všechny důležité pohybové dovednosti, které z valné většiny často neumí, jako například udělat správně kotoul, skákat nebo házet míčem. Naším cílem je, dát jim co nejpestřejší všeobecnou pohybovou průpravu bez nebezpečného jednostranného zatížení, jako se tomu děje u většiny specializovaných sportů,“ dodává manažerka projektu Jitka Literová. Pro příští rok si autorky kladou za cíl zavést projekt do dalších základních, mateřských škol i do sportovních klubů v Ústeckém kraji a umožnit více dětem, aby si oblíbily sport a získaly tak základní návyky pro zdravý životní styl v budoucnu.

foto

foto

foto

foto

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 16.9.2016 / 16.9.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu